שלבים בהקמת עסק חדש

מהם השלבים בתהליך הקמתו של עסק חדש

 

הבה ונהיה ריאלים, הקמת עסק דורשת הרבה עבודה, מחקר ועיבוד המידע לכדי תוכנית פעולה ומימושה בפועל. אין ערובות למאה אחוזי הצלחה אך הסיכוי יגדל מאוד אם תפעלו בצורה מסודרת. 

להלן הצעדים שתוכלו לבצע כדי להתחיל את פיתוח העסק שלכם:

1. תבינו אם יזמות היא הדרך שלכם.  שלב זה אינו אמור להניא אתכם מלהקים עסק, אלא  לגרום לכם לחשוב , האם זה מסלול החיים שבו אתם מתכוונים לצעוד כעת. השאלה הראשונה אותה תשאלו היא, אם הייתם בוחרים במסלול זה אם הייתם עשירים וכסף לא היה מהווה בעיה עבורכם.

2. ערכו הערכה עצמית – תכירו את עצמכם ואת הכוחות הטמונים בכם. מה הן החוזקות שלכם מה החולשות שלכם? כיצד אלה ישפיעו על הפעילויות העסקיות שתבצעו? תוכלו לבצע ניתוח SWOT על עצמכם כדי להבין יותר טוב.

4. מקדו את הרעיון שלכם. ברגע שאתם יודעים מדוע אתם רוצים להקים עסק, הגיע הזמן למצוא ולפתח את הרעיון שלכם .

5. ערכו מחקר שוק – הגיע הזמן להעריך את הרעיון שלכם. מי יקנה את המוצר או השירות שלכם? מי יהיו המתחרים שלכם? תהליך זה יעזור לכם לטפל בהזדמנויות, בהצעת הערך, בגודל השוק ובהתמודדות עם התחרות.

6. העריכו את קהל היעד שלכם – לא מספיק רק לציין את השוק הנוכחי. אתם צריכים לדעת איזה נתח ממנו תוכלו לכבוש ואם זה באמת אפשרי. כדי לקבוע עד כמה השוק הפוטנציאלי שלכם באמת אטרקטיבי, אנו מציעים לבצע ניתוח שוק .

7. כתבו את התוכנית העסקית שלכם – אם אתם מחפשים מימון חיצוני למיזם , התוכנית העסקית היא הכרח, אבל גם אם אתם תממנו את המיזם בעצמכם, התוכנית העסקית תעזור לכם להבין כמה כסף תצטרכו כדי להתחיל, מה יידרש כדי להפוך את העסק לרווחי, מה צריך לעשות, מתי והיכן?

8. הכינו מפת דרכים לעסק – במילים הפשוטות ביותר, מפת דרכים  תעזור לכם לתעד את ההתקדמות שלכם במשימות שאתם צריכים לעשות כדי להגיע ליעדים שלכם. חישבו עליה ככלי לניהול האופן שבו העסק שלכם צומח ומשיג את מטרותיו.

9. הפכו את העסק שלכם לחוקי – רישום העסק שלכם הוא הצעד הראשון לקראת הפיכתו לממשי. אם זה אפשרי,  היעזרו בעורך דין כדי לדייק. זה לא אזור שאתם רוצים לטעות בו. יהיה עליכם לבדוק אם נדרשים  רישיונות לעסק והיתרים מתאימים. בהתאם לעסק, ייתכנו גם תקנות שונות בעיר או במועצה שבה יוקם. זה גם הזמן לבדוק סוגיות ביטוח ולמצוא רואה חשבון מתאים.

10. רישום העסק ברשויות המס – ישנן מספר אפשרויות לרישום העסק: עוסק פטור, עוסק מורשה, שׁוּתָפוּת רשומה, חברה בע"מ ואולי בכלל חל"צ או עמותה. אם אתם יכולים להרשות לעצמכם, היעזרו בעורך דין.

11.  מימון העסק –  בהתאם לגודל ולמטרות המיזם שלכם, ייתכן שתצטרכו לחפש מימון חיצוני מבנק , קרן הלוואות, ממשקיע "מלאך" או מקרן הון סיכון. רוב העסקים הקטנים  שאינם סטארט אפ דווקא מתחילים בהון עצמי, הלוואה מבנק, או עזרה מחברים ומבני משפחה.

12. בחרו את מיקום העסק – אם העסק שלכם מקוון, לא תזדקקו לחלון ראווה פיזי, אך אם העסק שלכם זקוק למיקום ממשי, ישנם שיקולים רבים לבחירתו. מיקום העסק שלכם יכתיב את סוג הלקוחות שאתם מושכים, אילו סוגי מבצעים תוכלו להריץ, וכמה זמן ייקח לכם לצמוח. מיקום מצוין אמנם לא בהכרח מבטיח הצלחה, אך מיקום גרוע יכול לתרום לכישלון.

13. מצאו ספקים מתאימים – עליכם לאתר ספקים ,שיוכלו לספק את הציוד והצרכים השוטפים של העסק, ושתנאי האספקה שלהם ותנאי התשלום מתאימים ליכולות ולדרישות שלכם. זכרו, שלפעמים זול זה יקר ! 

רוצה הכוונה למידע או יעוץ של מומחה - רשום לנו ונעזור לך עכשיו!

WhatsApp יצירת קשר

רוצה הכוונה למידע או יעוץ של מומחה - רשום לנו ונעזור לך עכשיו!

WhatsApp יצירת קשר

מאמרים נוספים

הקמת עסק

icon

כיצד להפוך רעיון לעסק בששה שלבים פשוטים

כיצד להפוך רעיון לעסק בששה שלבים פשוטים לא כל הרעיונות הגדולים הופכים...

קראו עוד ›
icon

מתי נוצרת הזדמנות עסקית?

הזדמנויות עסקיות נגזרות מיכולות היזם או היזמית לזהות צרכים ופתרונות רצויים; לתת...

קראו עוד ›
icon

איך כותבים תוכנית אסטרטגית?

תוכנית אסטרטגית היא בעצם מפת דרכים פשוטה וברורה של מה לעשות ולאן...

קראו עוד ›
לקריאת מאמרים נוספים בנושא הקמת עסק

התכנות עסקית

icon

איך להכין תקציר מנהלים מוצלח?

תקציר המנהלים נועד למשוך את תשומת ליבם של הקוראים ולעודד אותם לקרוא...

קראו עוד ›
icon

איך להתחיל לעבוד על מיזם בזמן שאני עדיין עובד שכיר?

עבודה על מיזם משלכם בזמן שאתם עדיין משמשים כשכירים אצל המעסיק שלכם,...

קראו עוד ›
icon

בדיקת היתכנות עסקית

מה נדרש לבדוק כאשר מבצעים התכנות לרעיון עסקי? איזה שאלות לשאול?

קראו עוד ›
לקריאת מאמרים נוספים בנושא התכנות עסקית

להיות עצמאי

icon

מדריך לעסק לייעוץ?

אחת הדרכים לעשות את המעבר לעוסק עצמאי היא להפוך ליועץ מומחה בתחום...

קראו עוד ›
icon

משכיר לעצמאי

איך ניגשים למשימה של הקמת עסק חדש? איך להפוך ליזם עסקי? איך...

קראו עוד ›
icon

האם כדאי להיות או לא להיות פרילנסר?

עבודה כפרילנסר לא בהכרח מתאימה לכולם ומחייבת התארגנות מיוחדת וכוח הנעה עצמי,...

קראו עוד ›
לקריאת מאמרים נוספים בנושא להיות עצמאי

יש לכם שאלה?

טופס פניה ליועצים ונותני שירות

מבולבלים למי לפנות? לחץ כאן להתיעצות »

תפריט נגישות