איך לכתוב את פרק התפעול של התוכנית העסקית

פרק התפעול

בתוכנית העסקית, פרק התפעול מתאר את הצרכים הפיזיים של פעילות העסק שלכם, כגון המיקום הפיזי של העסק, המתקנים והציוד שישנם או הנדרשים. בהתאם לסוג העסק שתפעילו, הפרק עשוי לכלול גם מידע על דרישות המלאי, ספקים ותיאור תהליך הייצור . כאשר אתם כותבים חלק זה  , התחילו בהסבר, המתאר מה עשיתם עד כה כדי שהעסק יפעל בצורה תקינה, ולאחר מכן הסבירו מה  עוד צריך לעשות. יש לכלול את הדברים הבאים:

א. תהליך העבודה בייצור: תיאור מפורט, שלב אחר שלב, של אופן ייצור המוצר או השירות שלכם, המזהה את הבעיות שעלולות להתרחש בתהליך הייצור. עקבו אחרי זה עם סעיף קטן שכותרתו "סיכונים", המתאר את הבעיות האפשריות שעלולות להפריע לתהליך הייצור ומה בדעתכם לעשות כדי לשלול סיכונים אלה. אם, למשל, חלק כלשהו בתהליך הייצור יכול לחשוף את העובדים למפגעים, תארו כיצד העובדים יוכשרו להתמודד עם בעיות בטיחות. אם בתהליך ישמשו חומרים מסוכנים, תארו כיצד אלה יאוחסנו, יטופלו ויוסלקו בבטחה. 

ב. רשתות אספקה : פירוט הספקים שלכם, המחירים והתנאים שלהם. תארו אילו הסדרים חלופיים ביצעתם או תבצעו במקרה שספקים אלה יאכזבו אתכם. 

ג. בקרת איכות : הסבר על אמצעי בקרת האיכות שהגדרתם או שאתם הולכים להקים. לדוגמה, אם בכוונתכם להמשיך באישור כלשהו של בקרת איכות כגון ISO 9000, תארו כיצד בכוונתכם להשיג זאת. 

תהליך הייצור

בעוד שאפשר לחשוב על שלב ההתפתחות של תוכנית התפעול כסקירה כללית, חלק מתהליך הייצור מפרט את פרטי הפעילות השוטפת של העסק שלכם. זכרו, מטרתכם בכתיבת חלק זה של התוכנית העסקית היא להפגין את הבנתכם את תהליך הייצור או האספקה ​​של המוצר או השירות שלכם. הקפידו לכלול את כל הפרטים הבאים של פעילות העסק שלכם:

כללי : עשו מתווה של הפעילות השוטפת של העסק שלכם, כולל שעות הפעילות שלכם והימים בהם העסק יהיה פתוח. אם העסק עונתי, הקפידו לכתוב זאת.

המפעל הפיזי : תארו את סוג האתר והמיקום של העסק שלכם. במידת הצורך, אפשר לכלול שרטוטים של הבניין. 

ציוד : אותו דבר לגבי ציוד. מלבד תיאור הציוד הדרוש ומידת נחיצותו, עליכם לכלול גם את ערכו ועלותו של הציוד ולהסביר את כל הסדרי המימון.

נכסים : ערכו רשימה של הנכסים שלכם , כגון קרקעות, בניינים, מלאי, ריהוט, ציוד ורכבים. ספקו תיאורים משפטיים ואת שוויו של כל נכס.

דרישות מיוחדות : אם לעסק שלכם יש דרישות מיוחדות, כגון צרכי מים או חשמל, אוורור, ניקוז וכו ', ספקו את הפרטים בתוכנית ההפעלה שלכם, כמו גם את הפעולות שנקטתם כדי להבטיח את ההרשאות הדרושות.

חומרי גלם/מלאי: ציינו היכן תשיגו את החומרים הדרושים לכם כדי לייצר את המוצר או השירות שלכם והסבירו על אילו תנאים ניהלתם משא ומתן עם ספקים.

ייצור : הסבירו כמה זמן לוקח לייצר יחידה ומתי תוכלו להתחיל לייצר את המוצר או השירות שלכם. הכניסו גורמים שעשויים להשפיע על מסגרת הזמן של הייצור ותארו כיצד תתמודדו עם אתגרים פוטנציאליים כגון הזמנות דחופות.

מלאי : הסבירו כיצד אתם מתכננים לעקוב  אחר המלאי .

לאחר שתעבדו על חלק זה של התוכנית העסקית, לא רק תהיה לכם תוכנית פעולה מפורטת להראות לקוראים שלכם, אלא תהיה לכם גם רשימה נוחה, של מה שצריך לעשות כדי להפוך את העסק שלכם למציאות.

רוצה הכוונה למידע או יעוץ של מומחה - רשום לנו ונעזור לך עכשיו!

WhatsApp יצירת קשר

נותני שירות ויועצים בתחומים בו עוסק המאמר

יורי פלדמן

יעוץ עסקי לעולים ותושבים חוזרים

שם המשרד

מעלו"ת צפון

מיקום

חיפה

0
שעת ייעוץ חינם

יורי פלדמן

יעוץ עסקי לעולים ותושבים חוזרים

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
תכנית ממשלתית

יעוץ עסקי לעולים ותושבים חוזרים במסגרת מעלו"ת (בסבסוד משרד הקליטה )

עפר עצמון

קונספקט הינה חברת ייעוץ עיסקי ושיווקי קטנה ודינמית. אנו מתמקדים בענפי ההיי-טק, כגון...

שם המשרד

קונספקט בע"מ

מיקום

רמת גן

0
שעת ייעוץ חינם

עפר עצמון

קונספקט הינה חברת ייעוץ עיסקי ושיווקי קטנה ודינמית. אנו מתמקדים בענפי ההיי-טק, כגון אלקטרוניקה, מערכות מידע, תקשורת, מכשור רפואי וביוטכנולוגיה.

מידע ברור, עדכני ותמציתי הוא המפתח להצלחה בסביבה העיסקית המשתנה במהירות. אתם יכולים להיות בטוחים שנביא לכם את כל העובדות והנתונים, לאחר ניתוח ועריכה, עם המלצות אסטרטגיות ושיווקיות מעשיות, התפורות לצרכים הספציפיים שלכם.

שירותינו ניתנים במקצועיות רבה, במהירות, בעלות נמוכה ובדיסקרטיות מירבית.

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
תכנית ממשלתית

יעוץ עסקי במסגרת מעו"ף (בסבסוד הרשות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה)

שטרק את שטרק

רו"ח איריס שטרק, שותפה מנהלת בפירמת "שטרק  את שטרק", נשיאת לשכת רואי חשבון...

שם המשרד

שטרק את שטרק

מיקום

רעננה

0
שעת ייעוץ חינם

שטרק את שטרק

רו"ח איריס שטרק, שותפה מנהלת בפירמת "שטרק  את שטרק", נשיאת לשכת רואי חשבון לשעבר.

דירקטורית בחברות ציבוריות וחברות מובילות במשק.

בעלת ניסיון של למעלה מ-שנה בתחום ביקורת חברות, ביקורת פנימית וחשבונאית, ביקורת חברות, מלכ”רים, מיסוי חברות ויחידים, מפעלים מאושרים ומגזר הממשלתי, לצד התמחות בייעוץ כלכלי ואסטרטגי ללקוחות עסקיים וציבוריים.

נמנית ברשימה הארצית של נאמנים ומפעילים-תאגידים של משרד המשפטים. ובמאגר בעלי תפקיד בתיקי פירוק של עמותות, חברות לתועלת הציבור ואגודות עות’מניות המתנהלים בבית המשפט.

בעלת הסמכה ייחודית באבטחת איכות מערך הביקורת הפנימית של מבקרי פנים מטעם לשכת המבקרים הפנימיים הבינלאומית  IIA.

“שטרק את שטרק רואי חשבון”, הינו משרד רו”ח אשר הוקם בשנת , המשרד מספק מגוון פתרונות מקצועיים ללקוחותיו, במטרה לתת מענה למכלול הצרכים הייחודיים של כל לקוח. “שטרק את שטרק” רואי חשבון מספק מגוון שירותים. בין היתר שירותי חשבונאות וביקורת לחברות ישראליות ובינלאומיות, יעוץ מס מקומי ובינלאומי, ייעוץ וליווי פיננסי לרבות סיוע בקבלת תמריצים ותמיכות ממשלתיות, תוכניות הבראה ושיקום כלכלי ושירותי חשבות. בין לקוחות המשרד נמנים חברות, שותפויות, יחידים, משקיעים מחו”ל, מפעלי תעשייה, חברות עתירות נדל”ן וטכנולוגיה, משרדי ממשלה, רשויות מקומיות ומלכ”רים.

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

אמיר לניאדו

יזם סדרתי, עוסק ביזמות בארץ כבר שנה. בעברי מספר חברות סטארטאפ, גיוסי כספים,...

שם המשרד

בי-פוקוס. פיתוח וייצור מוצרים תוך ליווי עסקי מלא

מיקום

חיפה

0
שעת ייעוץ חינם

אמיר לניאדו

יזם סדרתי, עוסק ביזמות בארץ כבר שנה.

בעברי מספר חברות סטארטאפ, גיוסי כספים, ניהול חברות, אסטרטגיות, יישום החלטות בורד + השתתפות וניהול שלהן וכו

ניהלתי צוותי עובדים, העברת תקני בטיחות (ISO, ISO, FDA, CE, AMAR)

הקמת פסי ייצור והרכבות – סין וארהב

ניהלתי את חברת בי-פוקוס שפתחה מספר רב של מוצרים – הן לתעשייה, הן ליזמים ולחברות הזנק.

ליווי יזמים וחברות הזנק – הן בפן המסחרי/ עסקי והן בפן של פיתוח המוצר/ ייצור מוצרים

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

ראובן ברבי

ראובן ברבי, התחיל את הקריירה שלו בתואר ראשון בכלכלה ומטמטיקה באוניברסיטה פריז דופין...

שם המשרד

IsraelInvests

מיקום

0
שעת ייעוץ חינם

ראובן ברבי

ראובן ברבי, התחיל את הקריירה שלו בתואר ראשון בכלכלה ומטמטיקה באוניברסיטה פריז דופין והמשיך בטכניון בלימוד תואר  בהנדסה. אחרי לימודים וקצת ניסיון עבודה בתום הנדסה החליט לעזור לאנשים במיוחד מחו"ל לרכוש דירה ולעלות ארצה. לכך למד והתמחה ביעוץ משכנתאות. בהמשך אודות ידעו וכישוריו שרכש מהמקצוענים ומהבנקאים המובילים בתחום, יחד עם ניסיונו האישי בהתעמקותו והתעמטותו עם הבנקים והגופים הגדולים, למד והתצמחה לסיוע של עסקים וחברות בגיוס אשראיי והללוואת מקרנות וגופים שונים.  כדי שיצליחו בהקפצת הפעילות ויממשו את חלומותיהם הפיננסיים.
אנו מאמינים כי הצלחת הלקוח היא הצלחתנו ומתאמצים לספק לכל לקוח שירות מעולה ופתרונות מותאמים אישית.

מציעים ללקוחותינו מגוון שירותים להצלחתם פיננסי : -ייעוץ משכנתאות חדשות – ייעוץ מחזור משכנתאות – גיוס אשראי עסקי + בניית תכניץ עסקי –  ייעוץ פיננסי תיכנסו לאתר שלנו ליותר פרטים : israelinvests.com אנו עובדים איתכם בשיתוף פעולה מלא כדי להבין את הצרכים הפיננסיים שלכם ולעזור לכם להשיג את היעדים הפיננסיים. אנו מציעים פתרונות פיננסיים מותאמים אישית לכל לקוח, בהתאם לצרכיו הספציפיים. אנו דואגים לתהליך המלא לקבלת האשראי או ההלוואה שלכם, ומעניקים לכם תמיכה ומומחיות בכל שלב. עם Israelinvests, אתם זוכים בגישה האתית והשקופה שלנו למימון. אנו עובדים קשה כדי להבטיח שביעות רצון לקוחות לטווח ארוך, ומציעים ייעוץ ופתרונות פיננסיים אמינים וברי קיימא. נשמח לדון בצרכים הפיננסיים שלכם ולעזור לכם להשיג את המטרות שלכם. צור איתנו קשר עוד היום כדי לגלות כיצד נוכל לעזור לכם להגשים את החזון שלכם.

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

תכלית יעוץ עסקי

לחברת תכלית חדשנות עסקית שיטה ייחודית לאינטגרציה בין האלמנטים השונים המרכיבים את המכלול...

שם המשרד

תכלית יעוץ עסקי

מיקום

נס ציונה

0
שעת ייעוץ חינם

תכלית יעוץ עסקי

לחברת תכלית חדשנות עסקית שיטה ייחודית לאינטגרציה בין האלמנטים השונים המרכיבים את המכלול העסקי. גישה זו, שוברת את הגבולות המסורתיים בין חלקי העסק השונים. הסתכלות זו הופכת את “השלם להרבה יותר מסך חלקיו".

אנו בתכלית יועצים עסקיים מאמינים בתכנון ובניית כל התהליכים ביחד עם הלקוח תוך הקניית ידע וכלים לבצעם וליישמם באופן מלא. שיטה זו מאפשרת ללקוח לבצע בעתיד מהלכים רבים ומשמעותיים באופן עצמאי בעקבות הידע והכלים שרכש. אנו יועצים במגוון תחומים כגון: ייעוץ אסטרטגי, פיתוח עסקי וארגוני, שיפור ביצועים, שיווק הולסיטי ועוד.

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

שרון ברנד

סוכן ביטוח פנסיוני. עובד מול כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות.

שם המשרד

מיקום

0
שעת ייעוץ חינם

שרון ברנד

סוכן ביטוח פנסיוני.

עובד מול כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות.

בעל רשיון סוכן פנסיוני ממשרד האוצר.

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

אביעד לוי

מומחה לתכניות עסקיות ומרצה במוסדות אקדמיים מובילים בארץ בתחומי אסטרטגיה תכניות עסקיות ויזמות

שם המשרד

תרמיקס

מיקום

רמת גן

0
שעת ייעוץ חינם

אביעד לוי

מומחה לתכניות עסקיות ומרצה במוסדות אקדמיים מובילים בארץ בתחומי אסטרטגיה תכניות עסקיות ויזמות

תרמיקס משמש כבית ליזמים ומספק תשתית רחבה ופתוחה של ידע, כלים, מידע, קשרים והון לסיוע ושיפור משמעותי ליזמים בתהליכי יזמות. אביעד לוי הוא מומחה לתכניות עסקיות ומרצה במוסדות אקדמיים מובילים בארץ בתחומי אסטרטגיה תכניות עסקיות ויזמות. 

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

ערן סבג

חברת אנ.אס פרודקטס הינה חברה לייעוץ עסקי ומתן שירותי אנליזה לעסקים קטנים, גדולים...

שם המשרד

אנ.אס.פרודקטס

מיקום

הוד השרון

0
שעת ייעוץ חינם

ערן סבג

חברת אנ.אס פרודקטס הינה חברה לייעוץ עסקי ומתן שירותי אנליזה לעסקים קטנים, גדולים ואלה שביניהם. אנו דוגלים ומאמינים בהגדלת כמות בתי העסק המשמשים כנותני שירות לגופים ציבוריים וממשלתיים, כמנוף משמעותי ומבטיח לעסקים.

מי אנחנו?

החברה הוקמה בשנת ומנוהלת עד היום בהוד השרון ע"י ערן סבג, לאחר שנים ארוכות של ניסיון במגוון חברות בתעשייה.

ערן, בוגר מכללת HIT במגמת "ניהול טכנולוגיה" (הנדסת תעשייה וניהול) ויועץ עסקי מוסמך ע"י היחידה ללימודי חוץ והתאגדות העסקים הקטנים והבינוניים.
ערן בעל ניסיון עשיר מאוד כמהנדס תעשייה וניהול במשרת אנליסט בחברות פיננסים ותקשורת (כ.א.ל, יס) ובמשרות ארגון ושיטות (טלדור, סנסקום). במסגרת ניסיונו, ערן התעסק במגוון רחב של תחומים, ביניהם – בניית מדדי KPI על סמך ניתוח נתונים מעמיק, בדיקת כדאיות למתן אשראי, בניית דו"חות בקרה, הגשת מכרזים והצעות מחיר, ניהול תקציב ותזרים מזומנים, ניהול פיתוח עסקי בחברה הנדסית ועוד רבים.

הניסיון הרב שצבר ערן לאורך השנים הוביל להקמתה של חברת אנ.אס פרודקטס כחברת בוטיק המעניקה ליווי אישי וצמוד לעסקים, בדרך הבטוחה להתנהלות עסקית נכונה ולצמיחה כלכלית!

לחשוב מחוץ לקופסה

לייעוץ עסקי איכותי קיימת חשיבות רבה בימינו. במציאות המשתנה בקצר מסחרר ובמאה ה-מלאת ההפתעות, חשוב להסתכל קדימה ולהתוות את הדרך בצורה נכונה ונבונה, לטווח הרחוק.

המטרה היא פשוטה – יותר לקוחות, יותר רווחים. אולם, הדרך מלאה מהמורות וברוב המקרים, הידע המקצועי של בעל העסק פשוט אינו מספיק.

הייעוץ העסקי של אנ.אס פרודקטס ייקח אתכם אל המטרה בעזרת ניתוח נתונים מעמיק, הגדרת יעדים ברורים והבנה נרחבת בניהול העסק, הן בפן הפיננסי והן בפן האסטרטגי.

אנחנו כאן על מנת לשפר ולייעל את תהליכי העסק, לפקח מקרוב על המתרחש, ללוות ולקדם את העסק אל עבר מימוש הפוטנציאל המלא שלו ובעיקר – לחסוך לכם המון זמן יקר והוצאות מיותרות!

ליווי צמוד עד לפרטים הקטנים

בין אם מדובר בעסק טרי או ותיק, קטן או גדול – ייעוץ עסקי מקצועי יקדם את העסק שלכם בכל שלב.

ליווי העסק מגיע מא' ועד ת' ויכול להיות מקיף או ספציפי לבעיה מסוימת. בהתאם לצרכים ולניתוח פיננסי ואסטרטגי של העסק נבנה תכנית עסקית ברורה שתהווה את "המפה של העסק" וננהל שיווק נכון ומדויק.

בנוסף, אנו באנ.אס פרודקטס מוכיחים כבר לאורך שנים את היעילות שבהגשה למכרזים ורישום למאגרי ספקים. בשיטה זו, נבנה לעסק ערוץ שיווקי חזק וניסיון בעבודה בחברות ממשלתיות ובכך נסלול את הדרך לפרויקטים גדולים ומבטיחים. אנו מאמינים בדרך זו ושמים אותה לנו כחזון.

בנוסף לייעוץ העסקי, אנו מציעים שירותי אנליזה יסודיים הכוללים בנייה וניתוח דו"חות ביצועים לכל עובד ועובד, בניית מדדי KPI, קביעת יעדים וביצוע ההתאמות הנדרשות לעסק באופן שוטף.

שירותי החברה: שירותי החברה מחולקים ל-תחומים: ייעוץ עסקי הכולל את השירותים הבאים: ניתוח פיננסי הכולל: ניתוח דוחות פיננסיים. ניהול תזרים מזומנים. ליווי אל מול הבנק ומתן אשראי בהתאם. הגשה למכרזים ורישום למאגרי ספקים/מכרזי זוטא בניית תכנית עסקית: תוכנית שנתית. תוכנית חומש (חמש-שנתית) ניהול שיווק לעסק: בניית עזרי שיווק לעסק. איתור גורמי שיווק רלוונטיים לעסק. שירותי אנליזה הכוללים: בניית מדדים לעסק (מדדי KPI – Key Performance Indicators) -מדדים המצביעים על ביצועיו של העסק. בניית Dashboard ניהולי – בניית סט דוחות המשקפים את פעילות העסק. בניית יעדים ותקציב לעסק. החברה מתמחה בשירותים שהיא מספקת כאשר בסופו של דבר מטרתנו להביא לא רק את העסק שלך לרווח רצוי אלא ליצור "מכונה משומנת" בעבודה היומיומית.

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

עמית דורון

חברת דורון עמית אינה עוד חברת ייעוץ, דורון עמית נמצא בעסקים כבר שנה...

שם המשרד

דורון עמית והצוות

מיקום

תל אביב - יפו

0
שעת ייעוץ חינם

עמית דורון

חברת דורון עמית אינה עוד חברת ייעוץ, דורון עמית נמצא בעסקים כבר שנה וחווה את המהפכה האדירה שאין כמותה בהיסטוריה העולמית משנות ה-ועד היום . הוא ידע זינוקים, ירידות והתקדם ביחד עם כל הטכנולוגיה התעשייתית והאנושית במהלך שנים אלה. מכאן באה לחברה יתרון עצום בייעוץ וליווי עסק. היום שעסקים נלחמים לקיום ומחפשים אפיקים נוספים או תמיכה בניהול נכון של החברה ויציאה ממשברים אף דוח אקסל או לימודים אקדמאיים יוכלו לעזור להם כי רק מי שיש לו ניסיון אדיר בתחום העסקים מכיר שבילים צדדיים וקיצורי דרך אופרטיביים יוכל לתמוך עסקים…ודורון הוא לא רק יועץ, דורון הקים ובנה מותגים כאשר הוא היזם הבעלים והמבצע ולא רק יועץ עסקי המדריך את האחר מתוך הספר התקשרו

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

רוצה הכוונה למידע או יעוץ של מומחה - רשום לנו ונעזור לך עכשיו!

WhatsApp יצירת קשר

מאמרים נוספים

תכנית עסקית

icon

איך להכין "נאום מעלית" מנצח 

בין אם אתם מנסים לגייס כסף ממשקיעי מלאך (אנג'לים) או משקיעי הון,...

קראו עוד ›
icon

למה כדאי להכין בקנבס מודל עסקי (BMC)  לפני שניגשים לתוכנית עסקית

קנבס מודל עסקי (Business Model Canvas) קנבס המודל העסקי הוא מסמך בן...

קראו עוד ›
icon

איך להכין בקשת מימון להלוואה לקרן או בנק 

איך להכין בקשה להלוואה לקרן יעודית או בנק  אם אתה מתחיל עסק...

קראו עוד ›
לקריאת מאמרים נוספים בנושא תכנית עסקית

יש לכם שאלה?

טופס פניה ליועצים ונותני שירות

מבולבלים למי לפנות? לחץ כאן להתיעצות »

תפריט נגישות