חמשת "הסוסים המנצחים" של התוכנית העסקית

חמשת המרכיבים הכי חשובים בתכנון עסק חדש

בכל פעם שיזמים שאפתנים מבקשים את עצתי, אני אומר להם שהצעד החשוב ביותר בהתחלה הוא שלב הכנת תכנית עסקית. התוכנית העסקית לא חייבת להיות מושלמת, ואתם אפילו צריכים לצפות לבצע בה המון שינויים לאורך הדרך. להלן חמשת המרכיבים החיוניים של התוכנית העסקית:

 1. הצעת ערך ומתחרים מרכזיים

זה מהלך מאוד חיוני כדי לזהות ולחזק את הצעת הערך שלך – או הסיבה שלקוחות ירצו לקנות ממך לעומת המתחרים (ותמיד יש מתחרים בין אם הם ישירים או עקיפים). הנה מה שיש לקחת בחשבון בעת הגדרת הצעת הערך שלך:

 • הגדירו את המוצר שאתם מתכוונים למכור.
 • כתבו רשימה של מותגים אחרים המציעים מוצרים דומים.
 • עברו על כל אחד מהמותגים האלה, העמידו פנים שאתם לקוח נאמן ושימו לב למה שאתם חושבים שהם – והם לא מצליחים לייצר.
 • כשאתם עורכים את המחקר שלכם, חפשו פערי שוק — או תחומים שעסקים אלה אינם משרתים.
 1. לקוחות אידיאליים

לאחר מכן, אתם צריכים להגדיר ולהיכנס לנעליו של ה"לקוח האידיאלי " שלכם.

ככל שתוכלו להכיר את הלקוח הזה לעומק, לבנות את הפרופיל הצרכני שלו — עד כדי הבנה בסיסית של תהליך קבלת ההחלטות והאתגרים היומיומיים שלו — כך תוכל לספק את צרכיו בצורה ישירה יותר. כדי להבין את הלקוח האידיאלי שלך, שאלו את עצמכם:

 • מה המיקוד שלכם?
 • למה שהם יתעניינו במוצרים שלך?
 • איך נראה יום רגיל שלהם?
 • מה משמח אותם?
 • מה מתסכל אותם?
 • מה השיקולים הכספים שלהם? לדוגמה, מהן הרכישות הטיפוסיות שלהם, וכמה הם מוציאים על פריטים אלה?
 1. המבדלים החזקים ביותר

מה עושה אותכם שונים ממותגים אחרים? איך אתם משרתים טוב יותר את הלקוח האידיאלי שלכם? ברגע שתהיה לכם הבנה עמוקה של מה שמבדל אותך, תוכלו להיות בטוחים שאתם מתחילים להבין מה העסק שלכם יציע. המבדל שלכם עשוי בסופו של דבר להיות המוקד המרכזי של אסטרטגיית השיווק שלכם ובמיצוב והנוכחות המקוונת שלכם.

 1. הכנה לצמיחה מהירה

כדי לבנות עסק מדרגי (scalable) שגורם לאנשים לחזור ולהמשיך לקבל שירות זהה בכל מקום בו יפגשו עם המותג שלכם. ושאל את עצמכם:

 • כיצד תשרתו את כל לקוחותיך שוב ושוב?
 • כמה כסף תצטרכו כדי לעשות את זה?
 • איך תרחיבו את העסק לנפח גדול יותר ויותר של לקוחות?
 • איך תמנפו את העניין והנאמנות שלהם כדי להגדיל את הקהל עוד יותר?
 1. אסטרטגיית שיווק במדיה החברתית

מדיה חברתית כבר לא יסולא בפז לצמיחה וההצלחה של עסק. מההתחלה, השתמשו בפלטפורמות כמו אינסטגרם ו-פייסבוק כדי להתחבר ישירות ללקוחות. שקלו היבטים אלה כאשר אתם מתכננים את האסטרטגיה השיווקית במדיה חברתית:

 • באילו פלטפורמות תפרסמו ומתי? ההמלצה שלנו היא לפרסם ביותר מפלטפורמה אחת (כלומר, פייסבוק, אינסטגרם, טיקטוק) לפחות שלוש פעמים בשבוע בכל אחת מהן.
 • איזה תוכן תפרסמו? איך זה יספק ערך לקהל היעד שלך, או לתפוס את הקונספט שלכם?
 • כמה זמן תבלו במעורבות ישירה עם הערות? אנחנו מציעים להקצות הרבה זמן כדי לתת לעוקבים שלך תשומת לב של אחד על אחד.
 • השתמשו בתגובות שלהם כדי לקבל החלטות בזמן אמת. זה עוזר לקונים להרגיש כמו אנשים מבפנים.

אם אתם ניגשים למשימה של תכנון עסק בפעם הראשונה כדאי ומומלץ להיעזר בשירותים של יועצים ומומחים עסקיים מנוסים.

רוצה הכוונה למידע או יעוץ של מומחה - רשום לנו ונעזור לך עכשיו!

WhatsApp יצירת קשר

נותני שירות ויועצים בתחומים בו עוסק המאמר

שם המשרד

מירי גד מסיקה מומחית לשיווק פשוט ואפקטיבי

מיקום

בארי

0
שעת ייעוץ חינם

מירי גד מסיקה

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

ג'רמי רוטמן

RutmanIP הינו משרד לקנין רוחני עם ניסיון רחב בקידום פטנטים בתחומים מדעיים וטכנולוגיים. אנחנו...

שם המשרד

Rutman IP

מיקום

נתניה

0
שעת ייעוץ חינם

ג'רמי רוטמן

RutmanIP הינו משרד לקנין רוחני עם ניסיון רחב בקידום פטנטים בתחומים מדעיים וטכנולוגיים. אנחנו מלווים את היזמים עד לקבלת הפטנט, כולל איתור ובדיקת המצאות מקבילות, והערכת הסיכויים לקבלת פטנט. אנו מאמצים אסטרטגיה ייחודית לכל יוזמה כדי להגן עליה, בישראל ובעולם. אנו מציעים מגוון של שיטות הגנה על קנין רוחני: סימנים מסחריים, זכויות יוצרים, הגנה על עיצוב, וייעוץ אסטרטגי ליצירת יתרון תחרותי​.

  רישום הפטנטים עימנו הינו תהליך מובנה, צפוי ומוגדר תקציבית, עוד לפני תחילת העבודה. אין הפתעות בלתי צפויות, לא בתהליך העבודה ולא בעלויות.  בנוסף, הוא ייסד חברת תוכנה ועבד בלמידת מכונה ועיבוד תמונה.

ד״ר רוטמן, מייסד RutmanIP, נולד והתחנך בארצות הברית. הוא סיים בהצטיינות לימודי תואר B.Sc בפיזיקה מאוניברסיטת הרווארד, והמשיך משם ללימודי M.Sc ודוקטורט בפיסיקה בטכניון. לד״ר רוטמן יש מעל שנות ניסיון בעריכת פטנטים ויעוץ אסטרטגי לחברות להפיכת רעיונות של מיזמים לנכסים אסטרטגיים. יש לו רקע נרחב בתחום הפיסיקה, תוכנה וחומרה, הנדסת חשמל והנדסת מכונות, אנרגיה ירוקה ועוד. הוא דובר עברית ואנגלית ברמת שפת אם ופרסם מאמרים בכתבי עת מקצועיים מובילים. בנוסף, הוא ייסד חברת תוכנה ועבד בלמידת מכונה ועיבוד תמונה.

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
תכנית ממשלתית

יעוץ עסקי במסגרת מעו"ף (בסבסוד הרשות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה)

יעוץ עסקי לעולים ותושבים חוזרים במסגרת מעלו"ת (בסבסוד משרד הקליטה )

מנטור עסקי במסגרת קרן שמש

משה בן מאיר

שמי משה בן מאיר , יועץ מס ומרתוניסט. כמי שרץ מרתונים של .ק"מ...

שם המשרד

משה בן מאיר - יועץ מס

מיקום

ראשון לציון

0
שעת ייעוץ חינם

משה בן מאיר

שמי משה בן מאיר , יועץ מס ומרתוניסט.
כמי שרץ מרתונים של .ק"מ כך גם בעסקים אני מלווה עסקים לטווח ארוך החל שלב הרעיון ועד הגשמת החלום העסקי שלהם.

אני עצמאי בתחום משנת בעל תואר ראשון במנהל עסקים E.B.A, נמנה בין חברי הנהלת לשכת יועצי המס, משמש כמרצה בקורסים יעוץ מס, הנהלת חשבונות וחשבות שכר ומנהל פורומים מקצועיים.

עד היום ליוויתי מאות עסקים בתחומים שונים ופתחתי תיקים רבים ברשויות המס.

 

יעוץ עסקי פתיחת תיקים הכנת תוכניות עסקיות הנהלת חשבונות לחברות הנהלת חשבונות לעצמאים חשבות שכר

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

אמיר

מומחה לשרשרת הערך הפיננסית, מתכנון, לביצוע, ניהול ובקרה, ליזמים ועסקים. בעל תואר ראשון...

שם המשרד

אמיר מרום - יעוץ כלכלי ופיתוח עסקי

מיקום

מודיעין-מכבים-רעות

0
שעת ייעוץ חינם

אמיר

מומחה לשרשרת הערך הפיננסית, מתכנון, לביצוע, ניהול ובקרה, ליזמים ועסקים.

בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים ותואר שני במנהל עסקים. שימש בעברו, כמנהל אגף כלכלה בחברת "בזק" במשך כחמש שנים. משנת מייעץ לחברות וארגונים מובילים, עסקים קטנים ובינוניים, חברות הזנק ויזמים. מומחה לענפי ההיי-טק וענפים מסורתיים לרבות: מסחר, תעשיה קלה ושירותים. במסגרת עיסוקו, כיהן כחבר הנהלת חטיבת היועצים העסקיים באיגוד לשכות המסחר, יועץ במכון היצוא,יועץ בקרן שמש לעידוד יזמים צעירים וחבר מועצה בחברת הייעוץ הבינלאומית Gerson Lehrman Group.

בעל ניסיון מצטבר של עשרים וחמש שנה בכל שרשרת הערך הפיננסי משלב התכנון, עבור בניהול שוטף וכלה בבקרה.

תחומי מומחיות עיקריים: בניית מודלים עסקיים. כתיבת תכניות עסקיות בכל תחום. מתמחה בתחומי המזון, שירותים, מסחר, היי-טק ואפליקציות. תמחיר במגוון שיטות. יעוץ עסקי שוטף בתחומי הניהול האסטרטגי והפיננסי. ביצוע ניתוחי רווחיות לפי לקוחות, קווי מוצר ופרויקטים. בנייה, ניהול ובקרת תקציב ותזרים מזומנים. עריכת בדיקת כדאיות כלכלית בכל תחום במיוחד לצורך התייעלות תפעולית ושיפור הרווחיות. ביצוע הערכת שווי לצורך גיוס משקיע, מכירת עסק וחוות דעת לבית משפט בתביעת נזיקין. סיוע באיתור וגיוס משקיעים, מקורות מימון פרטיים, ממשלתיים וחוץ בנקאיים. פיתוח עסקי ובניית מודלים עסקיים לחברות הזנק, יזמים או לחברות וארגונים הבוחנים כניסה לתחומי פעילות חדשים. מתן הרצאות בתחומי התמחות. סיוע במענה למכרזים הכולל את הערכת הפוטנציאל הכלכלי, בנית המודל העסקי ותמחיר.

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

מריו רויסמן רואה חשבון

אנחנו מאמינים שעצמאים ובעלי העסקים הפרטיים הם המנוע של הכלכלה במדינה שחשוב לטפח...

שם המשרד

מריו רויסמן רואה חשבון

מיקום

באר שבע

0
שעת ייעוץ חינם

מריו רויסמן רואה חשבון

אנחנו מאמינים שעצמאים ובעלי העסקים הפרטיים הם המנוע של הכלכלה במדינה שחשוב לטפח אותם. אצלנו, מקבל את הליווי וההכוונה האישית שרלוונטיים לעסק שלו.  משרדינו שם את הלקוח ואת תודעת השרות בראש תשומת הלב. השרות הניתן ללקוח הינו אישי, פרטני ומקצועי ביותר.

השירותים שלנו מתחילים מהבנת צרכיו והיכרות עם הלקוח וממשיך לאורך כל חיי העסק: החל מפתיחת תיק, ניהול חשבונות, יעוץ מס שוטף, הכנת הדוח השנתי וייצוג שוטף ברשויות המס.

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
שם המשרד

מיקום

0

אריה להב

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
תכנית ממשלתית

יעוץ עסקי במסגרת מעו"ף (בסבסוד הרשות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה)

שם המשרד

CLEAR CUT MARKETING

מיקום

בני ברק

0
שעת ייעוץ חינם

רונית מרום

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
שם המשרד

כדורי רונן, רואה חשבון MBA

מיקום

נתניה

0
שעת ייעוץ חינם

כדורי רונן

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

רן לוי

יעוץ לאסטרטגיה עסקית

שם המשרד

רן לוי יעוץ עסקי

מיקום

באר שבע

0
שעת ייעוץ חינם

רן לוי

יעוץ לאסטרטגיה עסקית

בוגר תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים ותואר שני במנהל עסקים. כלכלן, יועץ עסקי ומרצה לחינוך פיננסי ונושאים עסקיים. מייעץ ומלווה עסקים וחברות משלב אפיון העסק ועד להשגת המטרות תוך בניית שיטות עבודה יעילות במטרה להביא את בעל העסק להיות בשליטה מלאה על העסק, לנהל אותו נכון ולהגשים את החלומות העסקיים והאישיים. במסגרת הליווי והייעוץ נבנה באופן יסודי את כל תהליכי העבודה הנחוצים שיש לעסק כדי ליצור שיטה מסודרת באופן הניהול וליצור עסק מבוסס מבחינה כלכלית. השירותים המוצעים ע"י הגדרת מטרות ויעדים ובניית תוכנית פעולה להשגתם. הכנסת תהליכי ניהול אפקטיביים כדי לייעל את העסק ולהקל על בעל העסק. ניתוח פיננסי והסקת מסקנות כדי לוודא יציבות ורווחיות. בניית חבילות מוצרים ושירותים. תמחור המוצרים והשירותים השונים. הגדרת קהלי יעד ובניית מסרים שיווקיים. שירות לקוחות. כתיבת נהלי עבודה והגדרות תפקיד לעובדים. בניית תהליכי מכירה איכותיים והגדרת מערכי פולואפ. תכנית לשיווק אורגני בפייסבוק. פיתוח עסקי.  הערך המתקבל יועץ ומלווה לעסק שלך שבמהרה יהפוך לחבר ושותף עסקי שיודע לקחת את העסק צעד אחד קדימה ולהביא אותו להצלחה עסקית וכלכלית. לצד השקיפות והמסירות ביחד נבנה עסק יציב ומכניס שאותו תנהל בצורה הטובה ביותר כדי להגשים את החלומות והמטרות המקצועיות והאישיות.  למי השירות מתאים עצמאיים ועסקים נותני שירות. עסקים עם מוצרים פיזיים. ענף המסעדנות. הקמת עסקים. עסקים בתחילת דרכם. פיתוח עסקי לעסקים בתנופה הרוצים לגדול ולהגביר פעילות. הבידול שלי לא פעם פנו אלי עצמאיים ובעלי עסקים שהשאלה הראשונה שלהם הייתה: "למה דווקא אתה?" עוד לפני שאלת המחיר. אז למה אני? אני עובד אחרת! אני לא רק מייעץ או נותן חוות דעת על העסק ומחכה שדברים יקרו מעצמם. אני בונה איתך ביחד את התהליך, אני מבין לעומק אילו דברים אתה רוצה ו/או יכול לעשות, אילו דברים אתה לא מספיק להגיע אליהם ואילו דברים חשוב שנעשה ביחד. אני בונה איתך ביחד את התהליך הנכון במיוחד עבורך, כן כן, במיוחד עבורך. גם אם זה אומר שפגישה שלמה נעביר בכתיבת תהליך מסוים, ניתוח נתונים או הדרכה על מכירות, בקיצור הביצוע בפועל חל של שנינו

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

מטרות ייעוץ וליווי עסקי

חברת מטרות מתמחה בייעוץ וליווי עסקי לארגונים וחברות, בכל סדר גודל וממגוון סקטורים בתעשייה....

שם המשרד

מטרות ייעוץ וליווי עסקי

מיקום

נס ציונה

0
שעת ייעוץ חינם

מטרות ייעוץ וליווי עסקי

חברת מטרות מתמחה בייעוץ וליווי עסקי לארגונים וחברות, בכל סדר גודל וממגוון סקטורים בתעשייה.

תהליכי הליווי והייעוץ ניתנים ע"י צוות יועצים מנוסה ומקצועי משלב האסטרטגיה ועד היישום, תוך ירידה לפרטי פרטים ונגיעה בכל האספקטים והאתגרים העומדים בפתחו של הארגון.

החברה פועלת מתוך אג׳נדה ברורה – יצירת תשתית ניהול חזקה, כך שבסיום התהליך ידע הלקוח לנהל וליישם את הדברים עצמאית וללא תלות בחברת "מטרות"

אנו מובילים במסירות תהליכי שינוי ושיפור להשגת המטרות והיעדים של לקוחותינו בתחומים: פיתוח עסקי, שיווק ומכירות, לוגיסטיקה, תפעול, ניהול היצור, כספים, ליווי הנהלה בכירה, אימון מנהלים ועוד. לחברת "מטרות" נסיון רב בליווי חברות בתחומים: מזון, רכב, טכנולוגיה ומידע, חקלאות, כימיה, בניה ותשתיות, אנרגיה, ריהוט ועוד.

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

רוצה הכוונה למידע או יעוץ של מומחה - רשום לנו ונעזור לך עכשיו!

WhatsApp יצירת קשר

מאמרים נוספים

מדריך עסקי

icon

מדריך להקמת עסק בתחום האסתטיקה (קוסמטיקה)

שישה שלבים להקמת עסק בתחום האסתטיקה   בחרו את קהל היעד שלכם חשוב...

קראו עוד ›
icon

האם כדאי להיות או לא להיות פרילנסר?

עבודה כפרילנסר לא בהכרח מתאימה לכולם ומחייבת התארגנות מיוחדת וכוח הנעה עצמי,...

קראו עוד ›
icon

איך להתחיל לעבוד על מיזם בזמן שאני עדיין עובד שכיר?

עבודה על מיזם משלכם בזמן שאתם עדיין משמשים כשכירים אצל המעסיק שלכם,...

קראו עוד ›
לקריאת מאמרים נוספים בנושא מדריך עסקי

תכנית עסקית

icon

תבנית לתכנית עסקית לחברת תוכנה (באנגלית)

מצורפת כאן דוגמא לתבנית עסקית לתכנית עסקית לחברת סטארט-אפ בתחום התוכנה. רצוי...

קראו עוד ›
icon

ההכנות לקבלת מימון של הבנק

מעוניינים בהלוואה עסקית לעסק שלכם ? הבנק ירצה הרבה מידע לפני שיאשר...

קראו עוד ›
icon

איך להכין "נאום מעלית" מנצח 

בין אם אתם מנסים לגייס כסף ממשקיעי מלאך (אנג'לים) או משקיעי הון,...

קראו עוד ›
לקריאת מאמרים נוספים בנושא תכנית עסקית

יש לכם שאלה?

טופס פניה ליועצים ונותני שירות

מבולבלים למי לפנות? לחץ כאן להתיעצות »

תפריט נגישות