איך לבצע בדיקת התכנות לרעיון סטארט-אפ

איך לבצע בדיקת התכנות לרעיון סטארט-אפ

מאמר זה מציע דרכים לביצוע בדיקת התכנות עבור רעיון לסטארט-אפ. עבור רבים מהיזמים בתחילת דרכם התהליך של מציאת רעיון לסטארט-אפ חדש הוא מרגש ואפילו מסעיר אבל גם מאיים ומפחיד. המאמר יציג שיטה מהירה וזולה לבחינת הנחות היסוד של רעיון לסטארט-אפ שיגדיל משמעותית את סיכוי ההצלחה בהמשך.

איך מבצעים בדיקת התכנות ראשונית ?

בדיקת התכנות הוא תהליך של בירור אם הרעיון שלך מעניין את קהל היעד המיועד. בדיקת השוק כוללת סדרה של ראיונות עומק עם לקוחות בשוק היעד, והיא כמעט תמיד מתרחשת לפני שהשקעתם השקעה משמעותית בזמן וכסף במוצר/קונספט. על ידי ביצוע בדיקות התכנות מתאימה אפילו יזמים חסרי ניסיון יכולים להביא מוצרים/קונספטים יוצאי דופן לשוק משתנה ומהיר.

להלן מספר טיפים לביצוע בדיקת התכנות וולידציה של "מוצר – שוק – לקוחות" אמיתיים. על ידי בדיקה סיסטמתית תוכלו לבחון אם הרעיון פותר בעיה, מי הם הקונים הפוטנציאליים, ובסופו של דבר האם יש או אין התכנות לרעיון.

  1. רשמו את קונספט של המוצר/רעיון

פעולת כתיבה פשוטה תאלץ אותכם לשקול דברים שאולי התעלמתם מהם בתחילה. לא מדובר על כתיבת "תוכנית עסקית", אלא על שאלות יסודיות שתוכלו לצאת ולבדוק. מה הן ההנחות היסוד שלכם, וככל שתוכלו לבדוק אותן מוקדם יותר, כך יהיה לכם פחות סיכון בעת ​​השקת המוצר. תוכלו להתחיל עם השאלות שלהלן או להשתמש בכלי של ה  Business Model Canvas כדי לכוון את החשיבה שלכם.

רשמו את הנחות היסוד אותם תצטרכו לבדוק:

מי הלקוחות שלכם? אם אתם חושבים "כולם", נכונה לכם אכזבה קשה. הקפידו להיות ספציפיים. לדוגמה, אם הלקוח שלכם הוא עסקים מסוג מסוים, ענו: איזה סוג עסק? כמה גדול או קטן העסק הטיפוסי? באיזה שוק? מה התיאור של הלקוח הפוטנציאלי?

אילו בעיות אתם פותרים? יזמים רבים חושבים על המוצר תחילה – הם מתמקדים בתכונות המוצר, משיקים את המוצר, ואז תוהים מדוע המוצר שלהם מתקשה להשיג אחיזה בשוק. הדרך היא לעולם להתחיל עם הבעיה אותם את מתכוונים לפתור. המשמעות היא להיות מפורשים וספציפיים לגבי הבעיות שהמוצר פותר. על ידי כתיבת בעיות אלו, תוכל לאשש אם הלקוחות רואים עין בעין את הצורך שלהם והבעיה אותה אתם פותרים. וחשוב מכך, האם לקוחות חושבים ששווה לשלם עבור הפתרון שלכם.

כיצד המוצר שלך פותר את הבעיות הללו? רק לאחר שכותבים את הבעיה עוברים למוצר. מכאן, תוכלו לקשר את הערך של המוצר ישירות לבעיות וצרכים של הלקוחות. כיצד פתרון בעיותיהם משפר את חייהם או את הרווחיות של העסק שלהם? האם זה מכניס להם יותר כסף? נראה טוב יותר?

מהן התכונות העיקריות של המוצר? התכונות צריכות להיות יותר ממגניבות – הן צריכות לפתור בעיות ספציפיות ובצורה כמותיות ומדידה (למשל, חיסכון בזמן, כסף), כך ייטב. מומלץ לחשוב על מוצר מינימלי בר-קיימא , מוכר גם  במונח MVP” " ולהגביל את מערך התכונות ככל האפשר (אבל  לספק מספיק ערך ללקוח כדי שירצה לקנות או לפחות להתנסות במוצר)

  1. פעלו על פי עקרון ה"פראטו"

עולם הסטארט-אפ זז מהר ולא מחכה לכם. בזמן שאתם מוציאים רעיון או קונספט חדש, גם יזמים אחרים מזהים הזדמנויות וחושבים לפתור את בעיות העולם. הזמן והמשאבים מוגבלים. אין זמן להתייסר על מידע שחסר ובסופו של דבר יתכן ולא יתרום לכם כלל. מסיבה זו, כדאי לדבוק בכלל 80% – לקבל מספיק מידע (תקף) מראיונות לקוחות וממקורות נתונים אחרים כדי לקבל החלטות סבירות.

  1. רוב מה שאתם כותבים זה רק הנחות שלכם

רוב הכתיבה שלכם, הדיונים (והוויכוחים), הם הנחות בלבד. לעתים קרובות צוותים לוקחים את הדיונים האלה (ואת מה שבראשם) ומנתחים אותם כעובדות מוגמרות כאשר בפועל מדובר בהנחות שצריך לבדוק. הנחות יסוד הם חשובות לדינמיקה של פיתוח רעיון, כיוון שזה חוסך לנו זמן קריטי בשלב הראשוני, לפני שאנו יוצאים לאשש את אותם הנחות. גם להיתקע על פרט מידע קטנים מתוך רצון לרדת לכל הפרטים יכול להיות מסוכן ולבזבז זמן יקר.

  1. חקור את הנחות היסוד

ברגע שקיבלתם מספר החלטות בסיסיות, וכתבתם את ההנחות, צאו לבדוק אותן כדי לראות אם הן מהדהדות בקרב לקוחות פוטנציאליים. בדיקת התכנות ראשונית נסמך על ראיונות עם לקוחות פוטנציאליים. תוכלו גם לבדוק את ההנחות יסוד שלכם בראיונות עם מומחים (למשל אנליסטים לתעשייה, אנשים שהועסקו בתעשייה, יועצים וכו').

  1. התחילו עם רשת ההיכרויות שלכם

הרבה פעמים שואלים איך אפשר למצוא בקלות לקוחות פוטנציאליים ולדבר איתם. מומלץ לעבוד קודם עם רשת ההיכרויות שלכם ועם רשתות החברים שלכם, יועצים ומנטורים, ואחרים כדי להגיע ללקוחות פוטנציאליים. זכרו שהחיסרון של ראיונות של אנשים ברשתות שלכם הוא שהם נוטים להיות ידידותיים. זה אומר שיתכן ותהיה הטיה חיובית לרעיון. אבל עדיף איזו הטיה מאשר לא לראיין ולהתקרב לחקר האמת.

  1. ראינו את הלקוחות הפוטנציאלים

כשאני מזכיר ראיונות, אני לא מדבר על שיחה שטחית (או גרוע מכך, סקר). התחילו עם רשימת שאלות אבל תאפשרו לעצמכם לסטות מהשאלות שהכנתם. גשו לשיחה בתחושת סקרנות לגבי הבעיה והצרכים של הלקוח, ותקבלו תובנות חשובות באמת.

  1. שאלו "למה ומדוע"

"למה?" היא ללא ספק השאלה החשובה ביותר שאתם יכולים לשאול. רק כך תוכלו להתקרב אל האמת על הלקוחות ורצונם. למרבה הצער, לא משתמשים בשאלה זו לעתים קרובות מספיק – יותר מדי אנשים שואלים שאלה ואז מקבלים את התשובה כדבר נתון. זו הזדמנות שהוחמצה להבין מוטיבציה, דינמיקה ולאמת מה מישהו באמת היה עושה.

  1. מצאו את הצעת הערך

כדאי להתמקד פחות בתכונות ויותר בהבהרה של הצעת הערך למוצר שלהם. מה זה אומר? הצעת ערך היא התועלות והרווחים הצפויים שלקוח יקבל מהשימוש במוצר. הצעת הערך יכולה להיות כמותית, כגון חיסכון בזמן או הכנסה נוספת. אבל הצעת הערך יכולה להיות גם איכותית, כמו הקטנת כאבים או יתרונות אורח חיים שהמוצר מספק. על ידי הבנה מעמיקה ותיעוד הצעת הערך באמצעות ראיונות עם לקוחות, אתם יכולים לייחד את הרעיון.

  1. לאהוב את הרעיון לא אומר בהכרח שהלקוח יקנה אותו

למרבה הצער, אישוש הצורך של מוצר עם לקוחות פוטנציאליים הוא סובייקטיבי. אין תשובה בשחור לבן. למעשה, מכיוון שאנשים בדרך כלל נחמדים ורוצים לרצות אותכם, אתם צריכים להתייחס בזהירות לתשובות.  כשמישהו אומר בהתלהבות, "זה נשמע נהדר", או "זה רעיון מעניין", התגובה הראשונה שלכם צריכה להיות "למה ומדוע אתה חושב כך?" חשוב להבין שמי שאוהב את הרעיון לא בהכרח  ירצה לרכוש את המוצר. האתגר שלכם  במהלך בדיקת ההתכנות הוא לזהות מה הן התשובות "הכוזבות".

  1. צאו לדרך

בסוף צריך לדעת גם לקחת סיכון, לקפוץ למים העמוקים ולהנות מהחוויה. נטילת סיכונים היא סימן ההיכר של יזמים מצליחים.

רוצה הכוונה למידע או יעוץ של מומחה - רשום לנו ונעזור לך עכשיו!

WhatsApp יצירת קשר

נותני שירות ויועצים בתחומים בו עוסק המאמר

אדי רובינצ'יק

יועץ עסקי עם ניסיון של שנה בלווי עסקים , הכנת תוכניות עסקיות וגיוס...

שם המשרד

א.ר.ייעוץ עסקי

מיקום

תל אביב - יפו

0
שעת ייעוץ חינם

אדי רובינצ'יק

יועץ עסקי עם ניסיון של שנה בלווי עסקים , הכנת תוכניות עסקיות וגיוס אשראי. התמחות בענף המסעדנות, קמעונאות, קבלני בנייה ויבואנים. ניסיון רב עם עסקים בהקמה.

יועץ עסקי עם ניסיון של שנה בלווי עסקים , הכנת תוכניות עסקיות וגיוס אשראי. התמחות בענף המסעדנות, קמעונאות, קבלני בנייה ויבואנים. ניסיון רב עם עסקים בהקמה.

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
תכנית ממשלתית

יעוץ עסקי לעולים ותושבים חוזרים במסגרת מעלו"ת (בסבסוד משרד הקליטה )

אביעד לוי

מומחה לתכניות עסקיות ומרצה במוסדות אקדמיים מובילים בארץ בתחומי אסטרטגיה תכניות עסקיות ויזמות

שם המשרד

תרמיקס

מיקום

רמת גן

0
שעת ייעוץ חינם

אביעד לוי

מומחה לתכניות עסקיות ומרצה במוסדות אקדמיים מובילים בארץ בתחומי אסטרטגיה תכניות עסקיות ויזמות

תרמיקס משמש כבית ליזמים ומספק תשתית רחבה ופתוחה של ידע, כלים, מידע, קשרים והון לסיוע ושיפור משמעותי ליזמים בתהליכי יזמות. אביעד לוי הוא מומחה לתכניות עסקיות ומרצה במוסדות אקדמיים מובילים בארץ בתחומי אסטרטגיה תכניות עסקיות ויזמות. 

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
שם המשרד

דור הראל

מיקום

תל אביב - יפו

0
שעת ייעוץ חינם

דור הראל

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

איתמר אורן-ישראלי

בית פיתוח לאתרים ומערכות רשת. מומחה חנויות אונליין, Cyber Security, ושיקום אתרים אחרי...

שם המשרד

EOI

מיקום

באר יעקב

0
שעת ייעוץ חינם

איתמר אורן-ישראלי

בית פיתוח לאתרים ומערכות רשת.
מומחה חנויות אונליין, Cyber Security, ושיקום אתרים אחרי פריצות

בית פיתוח EOI הוקם בשנת במטרה לעצב מחדש את הקשר שבין לקוח לצוות הפיתוח שלו. צוות EOI מומחה לפיתוח אתרים בכל סקאלה, כולל ממשקי צד שלישי, פיתוח פלאגינים וצד שרת. אנו מפתחים כל דבר שעובד דרך דפדפן, החל מאתרי תדמית, דרך מסחר אלקטרוני ומרקטפלייסים, ועד מיזמים הרבה יותר מתוחכמים. מערכות SAAS, מערכות CRM ERP,שדרוג מערכות IVR, מערכות סליקה רבודה, מערכות בקרה וניטור, אינטיליגנציה מלאכותית וקריפטו. בין לקוחותינו, מימון ישיר, רשות הסייבר הישראלית, מיקרוסופט, payoneer.com ועוד. שירותי החברה: אפיון ופיתוח אתרים אפיון ופיתוח אתרי מסחר אלקטרוני תחזוקה שוטפת לאתרים אפיון ופיתוח מערכות ווב אבטחת אתרים שיקום לאחר פריצה הנגשת אתרים לבעלי מוגבלויות איחסון וגיבוי אתרים ועוד…

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
שם המשרד

מיקום

0
שעת ייעוץ חינם

אבי

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

אביעד גינדי

אביעד גינדי, יזם סדרתי, מומחה בצמיחה עסקית ומוביל דעה בתחום הפיננסים במגזר העסקי....

שם המשרד

גינדי חדשנות

מיקום

0
שעת ייעוץ חינם

אביעד גינדי

אביעד גינדי, יזם סדרתי, מומחה בצמיחה עסקית ומוביל דעה בתחום הפיננסים במגזר העסקי. אביעד מחזיק בתואר שני במנהל עסקים ובעשר שנות ניסיון אינטנסיביות במרחב הפיננסי והסטארט-אפים.


בצעירותו, עבד בחברות מובילות בשוק ההון הישראלי ותעשיות הביטוח.
החל משנת אביעד ייסד וניהל מיזמי פינטק בתחומי הפיננסים, התשלומים והבלוקצ'יין. במסגרתם ניהל ישירות עשרות עובדים והוביל את המיזמים לסבבי גיוסי הון מוצלחים ורכישות.

החל משנת אביעד משמש במנכ"ל "עמותת תיק לכל תלמיד".


אביעד מתמקד כיום בדור הצעיר של יזמים מקומיים המחפשים הדרכה, מימון ויתרון טכנולוגי. הוא מקדיש את מירב זמנו להכשרה,  ומתן ייעוץ מקצועי על מנת להוביל צוותים חדשניים להצלחה.

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

מרדכי לנדו

לאחר שנות שירות כפיזיקאי בכיר בקמ"ג, התחלתי ב-קריירה חדשה כעורך פטנטים  וכיועץ בנושא...

שם המשרד

ד"ר מרדכי לנדו

מיקום

באר שבע

0
שעת ייעוץ חינם

מרדכי לנדו

לאחר שנות שירות כפיזיקאי בכיר בקמ"ג, התחלתי ב-קריירה חדשה כעורך פטנטים  וכיועץ בנושא תמיכה של רשות החדשנות במיזמים טכנולוגיים משני עברי החזית, כבודק של רשות החדשנות וכיועץ ליזמים ולחברות הזנק.

אני עורך פטנטים מאז ועובד עתה ישירות עם ממציאים, יזמים וחברות הזנק, וגם בעקיפין דרך מיטב המשרדים בארץ. בנוסף, לאורך כל העשור הקודם בדקתי מטעם רשות החדשנות בקשות לתמיכה מרשות החדשנות והצגתי את המלצתי לפני וועדה.  מאז אני מסייע ליזמים ולחברות להגיש בקשות תמיכה מרשות החדשנות, משרד האנרגיה ועוד. אני בקי בתחומים מקצועיים בחלוקה לשתי רמות, רמת מומחיות  ורמת היכרות מעמיקה. מומחיות מתבטאת בפרסומים מדעיים, פטנטים,  ופיתוח מוצרים ומערכות. היכרות מעמיקה מבוססת על עריכת פטנטים של לקוחות  ו\או בבדיקה מקצועית של בקשות תמיכה למענקי מחקר ופיתוח. תחומי המומחיות הינם: גלאי אור מהירים, התפרקויות בגזים, לייזרים גזיים ומוצקים, לייזרים רפואיים, לייזרים צבאיים, אופטיקה גיאומטרית ופיזיקלית, תכנון אופטי, אופטיקה לא-לינארית, פיזיקה גרעינית, אופטיקה לא מדמה, דינמיקה מכנית, אנרגיה סולרית,  תקשורת אופטית, משחקי חשיבה.  יצור משחקי פלסטיק וקרטון, פיתוח אתר אינטרנט, אחזקת חנות מקוונת, שיווק מוצרים במגוון דרכים ופלטפורמות. תחומי הכרות מעמיקה הינם: גרפן, מכניקה, משחקים, מיזוג אוויר, שיטות עסקיות, מכשירים רפואיים ושתלים, אמינות, אבטחה, הדמיה, עיבוד תמונה,  ראיה תלת-מימדית, פנלים פוטו-וולטאים, מלכודות קרות, שעון ראשוני, התמרת אנרגיה, קרני פוזיטרונים, דיאגנוסטיקה רפואית, ננוטכנולוגיה, גידול שכבות, תאורה, לדים, מגדלי קירור, שילוט, אלקטרו-הולוגרפיה, זיהוי חומרים.

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
תכנית ממשלתית

יעוץ עסקי במסגרת מעו"ף (בסבסוד הרשות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה)

איילת שטיינברג

מנהלת כספים חיצונית בחברות, מתמקדת בצד העיסקי ושרשרת הערך של העסק ייעוץ בזמן...

שם המשרד

cfo2go

מיקום

רמת השרון

0
שעת ייעוץ חינם

איילת שטיינברג

מנהלת כספים חיצונית בחברות, מתמקדת בצד העיסקי ושרשרת הערך של העסק

ייעוץ בזמן הקמת הסטרטאפ לגבי הדרך העסקית הנכונה לו, תוכנית עסקית, תוכנית מיוחדת למי שמגיש תנופה ועזרה בכל הנוגע לרשות לחדשנות (בעבר ניהלתי חממה של הרשות לחדשנות)

בעבר CFO בסלברייט בתחום הבטחוני – הגעתי כשהיו עובדים ועזבתי לאחר שהיינו עובדים בחברות בת שונות ברחבי העולם. ניהול משותף אסטרטגי של החברה ודיווח ישיר לדירקטוריון החברה ב הוצאתי חברה אחרת לבורסה הישראלית באמצעות SPAC עובדת עם סטרטאפים וקרנות הון סיכון ומביאה איתי נסיון ניהולי, נסיון עסקי, נסיון כדירקטורית הן בצד הסטרטאפ והן בצד המשקיע.

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

קרמט ידגרי

פרשתי בסוף מצה"ל / ח"א לאחר שירות של כ- שנים. בתפקידי האחרון שימשתי...

שם המשרד

מיקום

0
שעת ייעוץ חינם

קרמט ידגרי

פרשתי בסוף מצה"ל / ח"א לאחר שירות של כ- שנים. בתפקידי האחרון שימשתי כמפקד בית מערכת בבסיס של ח"א (פיקוד של כ- חיילים).

בהשכלתי תואר שני במנהל עסקים (ניהול משאבי אנוש ומימון)

חבר בלשכת המאמנים ומשמש כ"מאמן הבית" של מכללת יוזמות

בוגר קורס מנטורינג למנהלים בכירים במכללת התחלה חדשה .

בוגר לימודי ייעוץ ארגוני מאונ' הפתוחה .

כיום עובד כיועץ עסקי וכיועץ ארגוני

לפני כן עבדתי כ  Freelancer כיועץ ארגוני ובליווי מנהלים בכירים

כמו כן מעביר הרצאות וסדנאות לפיתוח מנהיגות והעצמה אישית (בוגר קורס להנחיית קבוצות במכללת גישות)

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
תכנית ממשלתית

מנטור עסקי במסגרת קרן שמש

אביה

שמי אביה פרחי, אני רואת חשבון משנת . את התואר הראשון שלי בחשבונאות...

שם המשרד

רואה חשבון

מיקום

רחובות

0
שעת ייעוץ חינם

אביה

שמי אביה פרחי, אני רואת חשבון משנת .

את התואר הראשון שלי בחשבונאות ומערכות מידע רכשתי במרכז האקדמי לב. ניגשתי למבחני הסמכה של מועצת רואי החשבון אשר העניקו לי הסמכה כרואת חשבון.

התחלתי לעבוד במשרד קטן ברחובות, במשרד זה רכשתי ניסיון בהנהלת חשבונות, חשבות שכר, ביקורת חקירתית, ביקורות ודוחות לעצמאים, עמותות וחברות.

מהמשרד הקטן ברחובות עברתי למשרד גדול בבורסה ברמת גן שם רכשתי ידע בתוכנות רואי חשבון מתקדמות ובביקורות חברות גדולות ומסועפות  במחזורים שנתיים של מיליון ויותר. כל החברות בהן טיפלתי העסיקו חשב- איש כספים היושב בחברה ומנהל את כל הקשור לכספי החברה, מייעל ומייעץ מבחינה כלכלית ועסקית.

עם כל הידע שצברתי במהלך השנים אני מגיעה לתת לכם ולעסק שלכם שרות מעולה, מתוך אמונה שרואה חשבון אינו נדרש רק לבצע את עבודתו מול הרשויות ולהגיש דוחות בזמן אלא גם להעניק מעטפת שלמה של ייעוץ והכוונה לעסק, שרותי חשבות לחברות ועסקים קטנים אשר אין ביכולתם להחזיק חשב שישב בעסק.

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

רוצה הכוונה למידע או יעוץ של מומחה - רשום לנו ונעזור לך עכשיו!

WhatsApp יצירת קשר

מאמרים נוספים

איך להכין תכנית עסקית

icon

למד להכין תכנית שיווק

מאמר זה נועד לסייע בהנחיית בעל העסק או הצוות השיווקי שלכם לכתוב...

קראו עוד ›
icon

איך להכין תקציר מנהלים מוצלח?

תקציר המנהלים נועד למשוך את תשומת ליבם של הקוראים ולעודד אותם לקרוא...

קראו עוד ›
icon

כיצד לכתוב תכנית עסקית משכנעת (למשקיעים)

תוכנית עסקית יוצרת חשיבה מובנית על כל הנושאים העסקיים הקשורים לעסק, השוק...

קראו עוד ›
לקריאת מאמרים נוספים בנושא איך להכין תכנית עסקית

התכנות עסקית

icon

בדיקת היתכנות עסקית

מה נדרש לבדוק כאשר מבצעים התכנות לרעיון עסקי? איזה שאלות לשאול?

קראו עוד ›
icon

איך לפתח מודל עסקי 

מודל עסקי הוא התוכנית של העסק שלכם להרוויח כסף. המודל מסביר כיצד...

קראו עוד ›
icon

רעיון טוב לעסק?

רעיונות קטנים יכולים להפוך לרעיונות גדולים. הרבה מיזמים מוכרים החלו כרעיון קטן...

קראו עוד ›
לקריאת מאמרים נוספים בנושא התכנות עסקית

סטארט-אפ

icon

מה נדרש כדי לפנות למשקיעים

ה"דק" שלכם אמור לעמוד כשלעצמו כמסמך, אך הוא ישמש גם ככלי לספר...

קראו עוד ›
icon

איך להפוך רעיון לסטארט-אפ

איך להפוך רעיון לסטארט-אפ ההשראה הכתה בך והגית.ה רעיון לסטארט-אפ, אבל איך...

קראו עוד ›
icon

איך להתקבל לחממה טכנולוגית ?

החממה הטכנולוגית מהווה מרכז יזמות, שתפקידו להשקיע במיזמים בתחילת דרכם ולתת מסגרת...

קראו עוד ›
לקריאת מאמרים נוספים בנושא סטארט-אפ

קנבס מודל עסקי

icon

למה כדאי להכין בקנבס מודל עסקי (BMC)  לפני שניגשים לתוכנית עסקית

קנבס מודל עסקי (Business Model Canvas) קנבס המודל העסקי הוא מסמך בן...

קראו עוד ›
icon

הכר את היתרונות המרכזיים של קנבס המודל העסקי  (BMC)

הכר את היתרונות המרכזיים של קנבס המודל העסקי  (BMC) קנבס מודל עסקי...

קראו עוד ›
icon

איך להכין קנבס מודל עסקי (BMC)

קנבס המודל העסקי הוא מסמך בן עמוד אחד המתייחס למרכיבים החשובים ביותר...

קראו עוד ›
לקריאת מאמרים נוספים בנושא קנבס מודל עסקי

יש לכם שאלה?

טופס פניה ליועצים ונותני שירות

מבולבלים למי לפנות? לחץ כאן להתיעצות »

תפריט נגישות