איך לגייס השקעה בפלטפורמת "מימון המונים" 

איך לגייס השקעה באמצעות פלטפורמת "מימון המונים" (Crowdfunding)

גיוס המונים, או מימון המון, מוכר באנגלית כ- Crowdfunding.  הרעיון פשוט למדיי, ומתבסס  על גיוס מימון עבור מיזמים, פרויקטים ורעיונות מהרבה אנשים אנונימיים (ההמון), באמצעות פלטפורמות מימון המונים. הפלטפורמה מציגה את הרעיונות, פרויקטים ובקשות לתמיכה , בין אם זה בתרומה נטו (ללא תמורה) או בצורה של רכישה מקדמית של המוצר/שירות או בעלות במיזם/פרויקט. במקרים רבים נהוג לקבוע מדרגות שונות של סכומים לתמיכה, כאשר עבור כל מדרגה ניתנת תמורה שונה, בהתאם לסכום. טקטיקה נוספת היא להוציא מוצר או פרס לכלל הקהילה, כאשר סך התרומות מגיע לרף מסוים שנקבע מראש. מוצרים דיגיטליים כגון ספרים אלקטרוניים או סדרת וידאו הם אידיאליים לכך, מכיוון שאינכם צריכים לדאוג לעלויות המשלוח או ההוצאה לאור. נסו ליצור מספר רבדים, עם פרסים מיוחדים על כל שכבה.

ישנן מאות פלטפורמות לגיוס המונים בעולם ומספר פלטפורמות בארץ. הפלטפורמות הגדולות והמוכרות בעולם הן:

www.Kickstarter.com  (מימון המונים בנושאי מוזיקה, קולנוע, אמנות, טכנולוגיה ותחומי יצירה אחרים)

www.indiegogo.com  (מימון המונים לרעיונות ומוצרים חדשנים ועוד).

לצדן של שתי החברות הגדולות הללו, מתקיימות גם פלטפורמות ישראליות הפונות אל הקהל דובר העברית. בין האתרים המובילים בארץ ניתן למנות את:

www.headstart.co.il (גיוס המונים להשקעות בפרויקטים חברתיים , הפקות מוסיקה ומוצרים)

www.fundme.org.il  (מימון המונים לתרומות )

www.exitvalley.com (מימון המונים להשקעות בחברות סטארט-אפ) 

www.invest.fundit.co.il (מימון המונים למיזמים ונדל"ן)

 איך מרימים קמפיין של מימון המונים 

1. שתפו את הסיפור שלכם – יידעו את המממנים הפוטנציאליים שלכם, כיצד המוצר או הרעיון העסקי שלכם יכולים להועיל להם. שתפו מי אתם, מה אתם מתכננים לעשות, מהיכן הגיע הרעיון לפרוייקט, מדוע אתם מתלהבים ממנו ומה תקציב היעד שלכם. המטרה היא שהקוראים ישתכנעו שבאמת השקעתם מחשבה ברעיון, מה שיגביר את הלגיטימיות והאמינות של הפרויקט שלכם.

2. הציעו  פרסים בעלי ערך – אנשים יגבו את הפרויקט שלכם אם הם חושבים שהוא כדאי, אבל הטבות שוות למממנים יתמרצו אותם לקחת חלק במיזם שלכם.

3. הציבו יעד מימון – אם אתם משיקים את הקמפיין שלכם ב- Kickstarter, שים לב שיש לו מודל מימון של הכל או כלום. אם אתם עומדים במטרת המימון שהצבתם או מתעלים עליה, אתם זכאים לשמור על הכסף. אם לא, לא תקבלו דבר. פלטפורמות כמו אינדיגוגו פועלות על מודל מעט שונה, שבו אתם יכולים לשמור על המימון ללא קשר אם הגעתם ליעדכם.

Kickstarter is a crowdfunding platform

4. קדמו את מסע הפרסום שלכם – השתמשו במדיה חברתית כדי להפיץ את המסר. פנו לתקשורת ולבלוגרים כדי לקבל כיסוי לקמפיין שלכם. הרימו  אירוע כדי לעורר עניין ומעורבות.

מסע הפרסום שלכם לא יצליח ללא התחייבות מירבית מצידכם. עליכם להקדיש לעניין זמן, מחשבה ומאמצים, אם ברצונכם להשיג את יעדי הקמפיין שלכם. תצטרכו לנצל כל מערכת יחסים וערוץ שיווקי העומדים לרשותכם.

5. עדכנו את התומכים שלכם בהתקדמות הפרויקט – עליכם לשמור על קשר עם המממנים הפוטנציאלים של הפרויקטים, ככל שתתקדמו עם מסע הפרסום שלכם. אם אינכם משתפים איתם עדכונים שוטפים, אתם עלולים פשוט לאבד אותם.   

6. הגשימו את מה שהבטחתם – קמפיין מימון ההמונים שלכם לא מסתיים אם וכאשר תגיעו ליעדי המימון שלכם. זה נגמר כאשר הגשמתם את ההבטחות שלכם והפרוייקט שלכם קם על רגליו. מובן שעליכם ליידע את המממנים ולתגמל אותם כמובטח מראש (למשל, לשלוח להם עותק מהספר שעזרו במימונו).

7. מיצאו יצרן או מוציא לאור או כל איש מקצוע שיוכל לעזור במימוש הפרוייקט- כאשר אתם מתחיל את מסע הפרסום שלכם, המשקיעים שלכם ירצו לדעת מתי הם יכולים לצפות לקבל את המוצר או השירות ששכנעתם אותם להשתתף במימונו. הדרך היחידה שבה תוכלו לספק להם תשובה אמינה, היא למצוא את מי שמסוגלים לעזור לכם מקצועית ומעשית להגשים את הפרוייקט שלכם.

 8. בצעו שינויים בהתבסס על משוב – אחד הדברים החשובים ביותר שאתם יכולים לעשות לפני שתנסו להשיג מימון למוצר או לרעיון שלכם, הוא לוודא שבדקתם אותם שוב ושוב עם אנשים אחרים. קבלת משוב הינה חיונית לביצוע השיפורים הדרושים עוד לפני פתיחת קמפיין Kickstarter. עליכם להתייחס ברצינות למשוב הצרכנים והתומכים. אולי יתברר שיש לכם רעיון מדהים, אבל אין לו ביקוש. 

רוצה הכוונה למידע או יעוץ של מומחה - רשום לנו ונעזור לך עכשיו!

WhatsApp יצירת קשר

נותני שירות ויועצים בתחומים בו עוסק המאמר

יובל רבינוביץ

יועץ פרישה וחסכון פנסיוני

שם המשרד

רבינוביץ יובל שירותי ייעוץ בע"מ

מיקום

כפר סבא

0

יובל רבינוביץ

יועץ פרישה וחסכון פנסיוני

יובל רבינוביץ הינו מנכ”ל ובעלים של רבינוביץ' החזקות שבין היתר מפתחת תוכנות בתחום הפנסיה והפרישה. מרצה במרכז האקדמי רופין ב.א. מנהלים, מכללות, המי”ל, לימודי חוץ במוסדות להשכלה גבוהה –בר אילן, אוניברסיטה הפתוחה, טכניון. יובל רבינוביץ הינו יועץ גם לפורשי מערכת הביטחון. (צה”ל, משטרה, שב”ס, מוסד ושב”כ) , נציג לשכת סוכני הביטוח בועדת הכספים של הכנסת בדיוניה בחוק פנסיית חובה, יועץ להנהלות וליחידים בבחירת מנהלי הסדרים פנסיוניים, יועץ לנושאי פנסיה ברשויות מקומיות, בפנסיה תקציבית, ופנסיה צוברת ותיקה וחדשה. מר יובל רבינוביץ מועסק גם כיועץ למערכת מרכז השלטון המקומי בנושאים הרלוונטיים באופן מזדמן.

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
שם המשרד

מיקום

0
שעת ייעוץ חינם

אבי

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
שם המשרד

מיקום

0

אריה להב

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
תכנית ממשלתית

יעוץ עסקי במסגרת מעו"ף (בסבסוד הרשות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה)

שמחה לוי

המשרד שלי נותן שירות לעסקים חברות ופרטיים . בנוגע להקמת עסק, ניהולו, תפעולו,...

שם המשרד

שמחה לוי - ייעוץ עסקי וניהול כספים

מיקום

אשדוד

0
שעת ייעוץ חינם

שמחה לוי

המשרד שלי נותן שירות לעסקים חברות ופרטיים
. בנוגע להקמת עסק, ניהולו, תפעולו, ריוחיותו, תכנית עסקית, פתרונות, משברים, ועוד
. עשרות ניהול כספים לעסקים קטנים ובינוניים ופרטיים שאין להם את כח האדם הדרוש לניהול הצד הפיננסי .
אנו נעשה את זה בצורה מעולה בצמוד לבעל העסק מתוך הוגנות ושקיפות.

 

שרותי ייעוץ עסקי וניהול כספים לעסקים חברות ופרטיים

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
שם המשרד

כדורי רונן, רואה חשבון MBA

מיקום

נתניה

0
שעת ייעוץ חינם

כדורי רונן

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

אלכס

אלכס רובינוביץ' יועץ ומלווה עסקי, יועץ משכנתאות ופיננסים. תואר ראשון בכלכלה וניהול, התמחות...

שם המשרד

התנופה ייעוץ וליווי עסקי ומשכנתאות

מיקום

חיפה

0
שעת ייעוץ חינם

אלכס

אלכס רובינוביץ' יועץ ומלווה עסקי, יועץ משכנתאות ופיננסים.

  • תואר ראשון בכלכלה וניהול, התמחות במימון.

  • קורס מנהלי כספים מאוניברסיטה בר אילן.
  • בעל תעודת יועץ משכנתאות מורשה מטעם התאחדות יועצי המשכנתאות.

  • ניסיון של למעלה מ – שנים במתן שירותים פיננסיים ללקוחות פרטיים ועסקיים.

  • ניסיון של שנים בתחום נדל"ן.

  • אני אחראי, יסודי, בעל תודעת שירות גבוהה ויחסים בינאישיים טובים, יכולת ניתוח תהליכים.

  • שותף בחברת התנופה – יעוץ וליווי עסקי ומשכנתאות.

אודות "התנופה – יעוץ וליווי עסקי" "התנופה" מתמחה במתן ליווי וייעוץ עסקי עבור קהל לקוחות רחב מתחומים שונים. ייחודיות שלנו באה לידי ביטוי ביכולתנו להעניק את כלל השירותים הכלכליים, שהלקוחות זקוקים להם ביום יום תחת קורת גג אחת. אנחנו משיגים זאת על ידי שיתופי פעולה עם משרדי ראית חשבון, סוכני ביטוח, נציגי בנקים, אנשי שיווק ופרסום ועוד. ניסיון השותפים לשותפים של התנופה ניסיון עשיר, מעל שנים, במתן השירותים כלכליים לעסקים וחברות הפועלים במגוון ענפים בשוק הישראלי. בעבר שימשו השותפים ככלכלנים בכירים במשרדי חברות פיננסיות, אשר בין המובילים במשק בתחום הייעוץ, בו התמחו ביעוץ אסטרטגי, כלכלי – חשבונאי לחברות הפרטיות, הציבוריות, משרדי הממשלה והרשויות המקומיות. מהשירותים שלנו נהנו ונהנים עסקים קטנים ובינוניים וביניהם עסקים בתחום המזון. הניסיון שנצבר על ידינו עזר ללקוחות שלנו להשיג  את המטרות שלהם ולהגיע להצלחה העסקית. השירותים של התנופה שירותים הניתנים על ידינו באהבה ללקוחותינו, נועדו קודם כל להסיר את כל הדאגות בכל הקשור להתנהלות הפיננסית בפעילות היום יומית של העסק. המטרה הינה לתת מענה לכל הצורך הפיננסי לכלל הלקוחות ולהעניק את הכלים המקצועיים להתמודדות עם המציאות הפיננסית המורכבת שקיימת במשק הישראלי וכבסיס לקבלת החלטות נכונות.   להלן רשימת השירותים המוצעים על ידינו: ליווי ויעוץ עסקי שוטף; הכנה וניהול תזרים מזומנים; ניתוח פעילות עסקית הקיימת על כל היבטיה, מתן המלצות לשיפור, סיוע ביישום המלצות בשטח; הכנת בקשות אשראי ותכניות עסקיות ואסטרטגיות לצורך גיוס מימון מבנקים וקרנות; בנייה ובקרת תקציבים; עריכת תמחירים למוצרים ושירותים של העסקים ובדיקת מחירים הקיימים; בניית תכנית שיווקית אסטרטגית וסיוע ויישומה; מחזור הלוואות; ייעוץ וליווי צמוד בנושא כלכלת משפחה.     בנוסף אנו מציעים: ניידות וגמישות בביצוע המשימות המוטלות עלינו מצד הלקוחות; הרחבת מגוון הדעות בהתייעצויות פנימיות בבעיות שוטפות; זמינות מקסימאלית לטובת הלקוחות בכל עניין; התמקצעות התנופה במגוון רחב של נושאים; זמינות לשירות אישי טוב יותר; מקצועיות; ניסיון רב שנים; נאמנות ואמינות. החזון של "התנופה" החזון שלנו: הלקוחות, שנמצאים תחת ליווי של התנופה, יפעלו בצורה הכי יעילה בכל ההיבטים של העסק ויגיעו לרווחיות מקסימלית תוך שמירה על הוצאות מינימאליות וצמיחה עקבית בעסק שלהם.​​​​ חשוב לנו, כי בעלי העסקים והלקוחות הפרטיים ילמדו להבין ולהתחבר לצד הפיננסי של העסק או חיי היחידה המשפחתית על מנת שידעו ליעל את ההתנהלות הכספים היומיומית גם בצורה עצמאית.

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

ענת יונה

רואת חשבון, סמנכ"לית כספים בעלת שנות ניסיון בניהול מערך הכספים, בחברות ציבוריות ופרטיות....

שם המשרד

ענת יונה ניהול כספים וייעוץ פיננסי בע"מ

מיקום

חיפה

0
שעת ייעוץ חינם

ענת יונה

רואת חשבון, סמנכ"לית כספים בעלת שנות ניסיון בניהול מערך הכספים, בחברות ציבוריות ופרטיות.

בעלים של חברה למתן שירותי ניהול כספים במיקור חוץ – התאמת השירות ללקוח על מנת לייצר שקט פיננסי ותכנון קדימה אשר יעזור לעסק לשפר תוצאות, לצמוח ולמקסם רווחים.

מתנדבת בפורום F.O.-Women in Finance כמנטורית לחשבות/מנהלות כספים בתחילת דרכן ובלשכת רואי חשבון כמנטורית לרואי חשבון צעירים.

השירותים כוללים – ייעוץ שוטף ועסקי להנהלה, אפיון מערכות מידע המתאימות לצרכי העסק, בניית תוכנית עסקית, הכנת תקציב שנתי, ניהול תזרים מזומנים, ליווי הקשר מול הבנקים וגיוס אשראי חדש, ייעוץ בהסכמים מול לקוחות/ספקים ובדיקת התמחור, הכנת תוכניות התייעלות וצמצום עלויות. מנטורית בתחום הכספים לקידום וצמיחה לתפקידים בכירים.

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

מאיר סגל

עורך דין בתחום האזרחי, הייטק, וסייבר, רגולציה, חוק הגנת הפרטיות, הסכמים, מו"מ* בוגר...

שם המשרד

מחשבוטק בע"מ

מיקום

ירושלים

0
שעת ייעוץ חינם

מאיר סגל

עורך דין בתחום האזרחי, הייטק, וסייבר, רגולציה, חוק הגנת הפרטיות, הסכמים, מו"מ*

בוגר הנדסאי תוכנה ורקע בעולם הייטק, רקע בתוכנה והבנה בעולמות הרגולציה והגנת הפרטיות ובלוקציין

אני איש עסקים עם כמה חברות ויש לי נסיון רב

עורך דין – הסכמים בהייטק, NDA, רגולציה, חוק הגנת הפרטיות, ממסדי נתונים, סייבר, וכו'. מנתח מערכות – איפיון מערכת כתיבת איפיון מתחילה עד סוף, הכולל כל במערכת לפרטי פרטים, יש לי רקע בתוכנה וידע בתוכנה.  

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

דורון פהימה

חברת Mati Move חברה לייעוץ עסקי המתמחה בפיתוח יזמות מכל סוג ומתן ייעוץ...

שם המשרד

מטימוב יעוץ מימון והשקעות בעמ

מיקום

אבן יהודה

0

דורון פהימה

חברת Mati Move חברה לייעוץ עסקי המתמחה בפיתוח יזמות מכל סוג ומתן ייעוץ מימון והשקעות לעסקים קטנים ובינוניים.

חברת Mati Move חברה לייעוץ עסקי המתמחה בפיתוח יזמות מכל סוג ומתן ייעוץ מימון והשקעות לעסקים קטנים ובינוניים. אנו עובדים יחד ובשיתוף עם המרכז הארצי ליזמות ירוקה ואוהבים ותומכים בתחום זה. כ-שנים של ניסיון בעולם ייעוץ העיסקי מקנים לנו את היכולת להביא את העסק והרעיון שלך ליעדים חדשים במהירות, יעילות שיטתיות בשילוב עם מתן יחס אישי לכל לקוח

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
תכנית ממשלתית

יעוץ עסקי במסגרת מעו"ף (בסבסוד הרשות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה)

יעוץ עסקי לעולים ותושבים חוזרים במסגרת מעלו"ת (בסבסוד משרד הקליטה )

פסקל זמיר

פסקל זמיר מתמחה בייעוץ עסקים לשוק הישראלי ולשוק האירופאי, למדינות דוברות צרפתית. פסקל...

שם המשרד

מיקום

0

פסקל זמיר

פסקל זמיר מתמחה בייעוץ עסקים לשוק הישראלי ולשוק האירופאי, למדינות דוברות צרפתית. פסקל זמיר יליד פריס, צרפת, בעל תואר ראשון ושני במנהל עסקים (עסקים בינלאומיים ושיווק). חונך מהסוכנות לעסקים קטנים ובנונים-משרד הכלכלה מעוף , משרד הקליטה ומשרד התיירות.

פסקל בעל יותר מעשרים שנות ניסיון ,ייתן לכם סל פתרונות מהותיים והכרחיים להצלחה עתידית של העסק שלכם.

פסקל זמיר יועץ עסקי,חונך מהסוכנות לעסקים קטנים ובנונים-משרד הכלכלה מעוף , משרד הקליטה מעלות ומשרד התיירות. תקשורת, ואינטרנט ורשתות חברתיות בכדי לקדם את העסק שלכם  אנו מציעים לכם אפשרויות של קמפיין פרסומי להשקת הפרויקט בצורה מתוקשרת וניהול פרסום ברשת האינטרנט כולל קידום עם Google Adwords  ורשתות חברתיות ושיווק ויראלי. קונספט, מחקרי שוק, תכוניות עסקיות ובדיקת כדאיות פסקל זמיר מלווה אתכם בהחלטות האסטרטגיות שלכם ומציע לכם כלים הנדרשים על מנת להשתלב בשוק ולהוביל להשתלבות מוצלחת של הפרויקטים שלכם.. • ניתוח והקמת קונספט • מחקרי שוק • תכוניות עסקיות • התאמה של אסטרטגיה ופעילויות לעסק מסחר מקוון ושיווק דיגיטאלי-מעוף על מנת לקדם את העסק שלכם אנו מציעים אפשרויות של קמפיין פרסומי להשקת הפרויקט בצורה מתוקשרת וניהול פרסום ברשת האינטרנט, כולל ליווי ואפיון לחנות וירטואלי קידום באמצעות Google Adwords רשתות חברתיות ושיווק דיגיטאלי אנו מביאים אתנו הכרות מעמיקה וניסיון רב בסביבה העסקית, משפטית, כלכלית ותרבותית המשתנה, על מנת שנוכל לצייד אתכם במידע הדרוש לפיתוח הפרויקט בהתאמה לתנאים המקומיים. כיצד נכתוב תוכן שיווקי בעמודי האתר?

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

רוצה הכוונה למידע או יעוץ של מומחה - רשום לנו ונעזור לך עכשיו!

WhatsApp יצירת קשר

מאמרים נוספים

גיוס השקעה לחברת סטארט-אפ

icon

איך להגיש בקשה למענק במסלול קרן המו"פ?

התוכנית מיועדת לחברות בתהליכי פיתוח של מוצרים חדשים או בשדרוג טכנולוגיה קיימת...

קראו עוד ›
icon

מה מחפשים משקיעים

חשוב לקחת בחשבון את מכלול השיקולים של המשקיעים כאשר אתם מתכננים את...

קראו עוד ›
icon

מהי חפיסת המסמכים למשקיע

מפגש עם משקיע מחייב הכנות לא מעטות ומוכנות כיוון שאין הזדמנות שניה...

קראו עוד ›
לקריאת מאמרים נוספים בנושא גיוס השקעה לחברת סטארט-אפ

גיוס מימון עסקי

icon

איך להגיש בקשה לקרן בערבות מדינה במסלול השקעה

מסלול השקעות (קרן בערבות מדינה) הלוואה זו מיועדת לעסקים קיימים אשר מבקשים...

קראו עוד ›
icon

אילו מענקים ניתן לקבל במסגרת החוק לעידוד השקעות?

אחד מכלי הסיוע המשמעותיים ביותר שמעמידה המדינה למפעלים ולחברות טכנולוגיה היא האפשרות...

קראו עוד ›
icon

איך להגיש בקשה לקרן בערבות מדינה במסלול הקמת עסק

מסלול הקמה (קרן בערבות מדינה) הקרן מאפשרת קבלת אשראי בתנאים נוחים ליזמים...

קראו עוד ›
לקריאת מאמרים נוספים בנושא גיוס מימון עסקי

יש לכם שאלה?

טופס פניה ליועצים ונותני שירות

מבולבלים למי לפנות? לחץ כאן להתיעצות »

תפריט נגישות