איך לקבל מענק במסלול Seed של רשות החדשנות?

מענק רשות החדשנות לחברות סטארט-אפ מתחילות 

מסלול זה נועד לתמוך בחברות הזנק (סטארט-אפ טכנולוגיות או בחברות ביו-טכנולוגיות) בהשקעת הון ראשונית ( שלב ה- seed) ובהתאם, לעודד  ההשקעה משלימה של משקיע הון סיכון מנוסה. 

המסלול פונה לחברות הזנק   בשלב ה-SEED, המפתחות טכנולוגיות פורצות דרך בתחומים בהם יש רגולציה מחמירה, טווח זמן ארוך להטמעה, או שהן חלק משוק שנמצא בהתהוות. התמיכה ניתנת לחברות אשר גיוסים שלהם עד שלב זה לא חצו את  שלושה וחצי מיליון השקלים (עד מועד הגשת הבקשה למסלול) ובנוסף הן כבר חתמו על מזכר הבנות עם משקיע הון סיכון מנוסה בהשקעות בסיכון גבוה, המעוניין להשקיע בחברה השקעת SEED ראשונה. במסלול זה החברות יקבלו מענק בגובה של עד 40% מסיבוב ההשקעה הנוכחי, כאשר גובה המענק המקסימלי יהיה עד 3.5 מיליון (נכון לשנת 2021). חברות הממוקמות בפריפריה יוכלו לקבל תוספת מענק בשיעור של עוד  10% מסך כל ההשקעה ההונית, במגבלת גובה המענק המקסימלי.

יתרונות התוכנית:

 • מענק השקעה מותנה** עד 3.5 מיליון ש"ח
 • מענק השקעה בשלב ראשוני בו הסיכון גבוה
 • אפשרות לסגור סבב גיוס  מול משקיע הון סיכון כנגד אופציה ל -3 שנים*
 • תהליך מהיר יחסית
 • תו איכות של רשות החדשנות 

מה הם הקריטריונים להערכת הבקשה למענק: 

 • חדשנות טכנולוגית וייחודיות של הפתרון האפליקטיבי
 • המיזם פועל בענף בסיכון גבוה: רגולציה מחמירה, טווח זמן ארוך להטמעה, או חלק משוק שנמצא בהתהוות.
 • קיים מחסור במשקיעי Seed בתחום של המיזם
 • למיזם המוצג יש פוטנציאל צמיחה משמעותי.
 • למיזם יש התעניינות רצינית מצד משקיע הון סיכון מנוסה המעוניין להשקיע בה 

איך מגישים בקשה? 

את הבקשה מגישים באופן מקוון באתר רשות החדשנות

*מימוש האופציה על ידי המשקיע

קרן הון סיכון או CVC (קרן הון סיכון תאגידית) יקבלו מהחברה אופציה למימוש המענק שאושר על ידי הרשות, בתוך פרק זמן של עד 3 שנים.

**במימוש האופציה, המשקיע מקבל מניות בחברה כפי שסוכם מראש וסכום המענק יוחזר לרשות החדשנות עם ריבית שנתית של 5%. חובת תשלום התמלוגים בגין מענק רשות החדשנות תחול גם אם המשקיע לא מימש את האופציה

הערה – המידע המעודכן מתפרסם באתר רשות החדשנות ויש להתעדכן אך ורק באתר הרשות לפני הגשת הבקשה. מ.ט.י אונליין פועל כמיטב היכולת לשמור על חומרים מעודכנים.

רוצה הכוונה למידע או יעוץ של מומחה - רשום לנו ונעזור לך עכשיו!

WhatsApp יצירת קשר

נותני שירות ויועצים בתחומים בו עוסק המאמר

אביעד לוי

מומחה לתכניות עסקיות ומרצה במוסדות אקדמיים מובילים בארץ בתחומי אסטרטגיה תכניות עסקיות ויזמות

שם המשרד

תרמיקס

מיקום

רמת גן

0
שעת ייעוץ חינם

אביעד לוי

מומחה לתכניות עסקיות ומרצה במוסדות אקדמיים מובילים בארץ בתחומי אסטרטגיה תכניות עסקיות ויזמות

תרמיקס משמש כבית ליזמים ומספק תשתית רחבה ופתוחה של ידע, כלים, מידע, קשרים והון לסיוע ושיפור משמעותי ליזמים בתהליכי יזמות. אביעד לוי הוא מומחה לתכניות עסקיות ומרצה במוסדות אקדמיים מובילים בארץ בתחומי אסטרטגיה תכניות עסקיות ויזמות. 

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

ראול גולדמן

ניסיון עשיר בפיתוח מוצרים ושילוב בין טכנולוגיות, איתור פתרונות יצירתיים לאתגרי השטח

שם המשרד

ראול גולדמן

מיקום

כפר ורבורג

0
שעת ייעוץ חינם

ראול גולדמן

ניסיון עשיר בפיתוח מוצרים ושילוב בין טכנולוגיות, איתור פתרונות יצירתיים לאתגרי השטח

אני מאמין בשילוב טכנולוגיה מדעים ומחשבה, כ"נקסיאליסט" (Nexialist), אני רואה את הקשרים בין דיסציפלינות שונות שלא נראים לעין, מיומן בפתרון קונפליקטים ויכולת לגרום לאנשים לפתור בעיות מורכבות ולעבוד יחד למען טובת הכלל.

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

מור כהן

יזמת סדרתית. שני מיזמים בתחום המדיקל דיוויס ועוד… גיוס הון, ממשקיעים פרטיים, קרנות,...

שם המשרד

CohenMor Consulting

מיקום

פרדס חנה-כרכור

0
שעת ייעוץ חינם

מור כהן

יזמת סדרתית. שני מיזמים בתחום המדיקל דיוויס ועוד… גיוס הון, ממשקיעים פרטיים, קרנות, מימון המונים ומענקים לרשות החדשנות ליזמים וחברות. היום, יצרתי מדריך לכתיבה מדויקת וקלה יחד עם AI למענק תנופה וקרן המו"פ

יזמת ומנכ"לית. מייעצת ליזמים משלב הרעיון ועד היציאה לשוק. בניית תוכנית עסקית. בניית פיטץ'.  כיצד לקבל מענקים מהרשות לחדשנות וגיוס הון, ממשקיעים פרטיים, קרנות, מימון המונים ומענקים לרשות החדשנות ליזמים וחברות. היום, יצרתי מדריך לכתיבה מדויקת וקלה יחד עם AI למענק תנופה וקרן המו"פ

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

רחל ליבוביץ

יועצת עסקית מומחית בניתוחי שוק, בניית אסטרטגיה, ותכנון עסקי, עם דגש לעסקים הפונים...

שם המשרד

רחל ליבוביץ

מיקום

נתניה

0
שעת ייעוץ חינם

רחל ליבוביץ

יועצת עסקית מומחית בניתוחי שוק, בניית אסטרטגיה, ותכנון עסקי, עם דגש לעסקים הפונים לשוק גלובלי (חברות סטארט-אפ, הי-טק או מוצרי צריכה לשוק בינלאומי). בעלת מעל עשרים שנות ניסיון בכתיבת תוכניות עסקיות, הכנת תוכניות פיננסיות, וביצוע מחקרי שוק וניתוח הסביבה התחרותית בשלל ענפים כולל ביוטכנולוגיה, מכשור רפואי, קלינטק, אנרגיה חלופית, אגרוטק, תוכנה, חומרה, ועוד. מספקת שירותי הכנה וכתיבה של תוכניות עיסקיות, תמציות מנהלים, מסמכי "עמוד אחד", ומצגות למשקיעים. בנוסף מספקת שירותי פיתוח עיסקי ראשוניים לחברות סטארט-אפ וליווי בפגישות עם גורמי חוץ (שת"פ פוטנציאליים, מפיצים) משלב יצירת הקשר ועד לפגישות עיסקיות.  מספקת שירותי תכנון להכנה והשתתפות בכנסים בינלאומיים כולל זיהוי שת"פים ולקוחות פוטנציאלים, יצירת קשר, קביעת פגישות נטוורקינג, הכנת חומרים ואפילו השתתפות בכנס עצמו. דוברת אנגלית שפת אם ועברית ברמה של שפת אם. אשמח לספק שירותים אילו ואחרים לחברות בעלי אופק בינלאומי.

יועצת עסקית מומחית בניתוחי שוק, בניית אסטרטגיה, ותכנון עסקי, עם דגש לעסקים הפונים לשוק גלובלי (חברות סטארט-אפ, הי-טק או מוצרי צריכה לשוק בינלאומי). בעלת מעל עשרים שנות ניסיון בכתיבת תוכניות עסקיות, הכנת תוכניות פיננסיות, וביצוע מחקרי שוק וניתוח הסביבה התחרותית בשלל ענפים כולל ביוטכנולוגיה, מכשור רפואי, קלינטק, אנרגיה חלופית, אגרוטק, תוכנה, חומרה, ועוד. מספקת שירותי הכנה וכתיבה של תוכניות עיסקיות, תמציות מנהלים, מסמכי "עמוד אחד", ומצגות למשקיעים. בנוסף מספקת שירותי פיתוח עיסקי ראשוניים לחברות סטארט-אפ וליווי בפגישות עם גורמי חוץ (שת"פ פוטנציאליים, מפיצים) משלב יצירת הקשר ועד לפגישות עיסקיות.  מספקת שירותי תכנון להכנה והשתתפות בכנסים בינלאומיים כולל זיהוי שת"פים ולקוחות פוטנציאלים, יצירת קשר, קביעת פגישות נטוורקינג, הכנת חומרים ואפילו השתתפות בכנס עצמו. דוברת אנגלית שפת אם ועברית ברמה של שפת אם. אשמח לספק שירותים אילו ואחרים לחברות בעלי אופק בינלאומי. שירותים עיקריים: – ניתוח שוק – ניתוח סביבה תחרותית – הכנת תוכנית עסקית – הכנת תחזית פיננסית – כתיבת תוכן לדק (מצגת משקיעים) ומסמכים נלווים לצורך גיוס השקעה – פיתוח עסקי ראשוני וליווי תהליך פיתוח עסקי – הכנה והשתתפות בכנסים

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

Michael Krinitsky

יועץ בעל נסיון רב שנים בתחום מכשור רפואי עם עשרות מוצרים מרעיון עד...

שם המשרד

M.K. Medical Device Solutions Ltd.

מיקום

טירת כרמל

0
שעת ייעוץ חינם

Michael Krinitsky

יועץ בעל נסיון רב שנים בתחום מכשור רפואי עם עשרות מוצרים מרעיון עד לייצור המוני ותמיכה טכנית. מתייחס לכל לקוח כשותף להצלחה תוך כדי מתן שירות מקצועי מכוון הצלחה ומקצועיות. הבנה עמוקה בדרישות השוק המדיקל ויכולת לעזור לעבור את הדרך פיתוח המוצר ביעילות.

ליווי פיתוח מוצר רפואי ברמת התכן, ייצור ותקינה פיתוח כרטיסים ברמה גבוה עם הבנה עמוקה בEMC וסיגנלים מהירים תכן כבילה במערכות בראייה מערכתית

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

Ilanit Shavit‬‏

בעולם רווי רעשים והסחות דעת – צריך לדעת לצוד את תשומת לב הלקוחות...

שם המשרד

B2Big Marketing

מיקום

בארותיים

0
שעת ייעוץ חינם

Ilanit Shavit‬‏

בעולם רווי רעשים והסחות דעת – צריך לדעת לצוד את תשומת לב הלקוחות והמשקיעים, עם מסר מדוייק, זכיר ולא פחות חשוב מוכר – וזו המומחיות שלי!

אם פרזנטציה היא "שיחה" – אנחנו רוצים לדבר אל המשקיעים / הלקוחות הפוטנציאליים באופן שהם ירצו להקשיב לנו. אם פרזנטציה היא אפקטיבית – הם גם יתנו בנו אמון. שמי אילנית שביט, יוצרת מולטי-דיסיפלינארית. למעלה מ-שנה אני עוזרת לחברות לשפר את הביצועים בחדר הישיבות, בחדר ההרצאות בכנסים ועכשיו גם באונליין.

אז למה מצגת עסקית צריכה להיות אפקטיבית?

כי כשאנחנו משקיעים משאבים של זמן וכסף ועתיד של חברה – אנחנו רוצים לממש את המטרות העסקיות בצורה המיטבית ביותר. פרזנטציה טובה היא לא רק מצגת יפה – אלא כזו שמחוברת ליעדים, לצורך, ל-DNA – לתוצאות!

איך נראות תוצאות של מצגות עסקיות אפקטיביות?

 • בפגישה עם המשקיע הראשון – מצגת המשקיעים עזרה לסטארט-אפ לקדם השקעה בפגישה עם משקיע ראשון. הסטארט-אפ חזר למצגת לסבב הגיוס השני.
 • פסיכולוגית, שהשתתפה בכנס מקצועי, עידכנה אותי אחרי הפרזנטציה: "היה מעולה!!! גרפתי מחמאות מקיר לקיר". יומיים אחרי הכנס, היא מעדכנת שוב: "אני עדיין מקבלת מחמאות על "ההופעה" שבכנס. מאז היא קיבלה הזמנה משני מאנשים שהיו בקהל להציג את המיזם שלה בשני כנסים מקצועיים נוספים – בכנס השני היא כבר קיבלה את ההזמנה לכנס השלישי.
 • סטארט-אפ שהשתתף בתחרות בינלאומית – היה צריך מצגת לפיצ' דק. הסטארט-אפ זכה בפרס שכיוון אליו.

נהוג לאמר שתמונה אחת שווה אלף מילים – אני אומרת: פרזנטציה אפקטיבית שווה אנשים שירצו לעשות אתכם עסקים … ומיליונים.

www.linkedin.com/in/ilanitshavit

MBA, התמחות בשיווק בינלאומי – בוגרת רופין B.Des, תואר ראשון בעיצוב תעשייתי – בוגרת בצלאל קצינת מודיעין בחיל אויר – קורס קצינות סיום כ"חניכה למופת" סטוריטלינג עסקי, מיתוג ופרזנטציות אפקטיביות |  קריאייטיב, עיצוב ותוכן www.dibiz.com/ilanit   |   www.linkedin.com/in/ilanitshavit/details/recommendations

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

רועי קולפ

יועץ עסקי עם ניסיון חיים בניהול קמעונאי כבעליו של רשת החנויות "צעצועון" שהיא...

שם המשרד

ייעוץ עסקי Kolp4Biz

מיקום

הוד השרון

0
שעת ייעוץ חינם

רועי קולפ

יועץ עסקי עם ניסיון חיים בניהול קמעונאי כבעליו של רשת החנויות "צעצועון" שהיא אחת מהמובילות בישראל בתחום הצעצועים. אני מומחה בתחום הקמעונאות והגברת רווחיות . אני מציע יעוץ והכוונה בתחום הקמעונאות, ניהול עסק, ניהול תקציב מזומנים, ניהול מלאי, ניהול תזרים מזומנים, ניהול עובדים ויזמות.

יועץ עסקי עם ניסיון חיים בניהול קמעונאי כבעליו של רשת החנויות "צעצועון" שהיא אחת מהמובילות בישראל בתחום הצעצועים. אני מומחה בתחום הקמעונאות והגברת רווחיות . אני מציע יעוץ והכוונה בתחום הקמעונאות, ניהול עסק, ניהול תקציב מזומנים, ניהול מלאי, ניהול תזרים מזומנים, ניהול עובדים ויזמות. השירותים שאני נותן ייעוץ עסקי לעסקים, חברות וארגונים ייעוץ שיווקי הן בדיגיטל והן בחנויות קמעונאיות בניית מערכי שיווק ומכירות יעילים ועל פי תקציב קיים שיפור וייעול תהליכים לוגיסטיים בניית תוכנית עסקית והגדרת מטרות בניית שפה מיתוגית לעסק ליווי יזמים בהקמת עסק חדש משלב הרעיון ועד להקמה ליווי העסק אל מול אנשי מקצוע בתחומים שונים שיפתחו את הפעילות העסקית שלכם ניהול תהליכי פיתוח עסקי לעסקים קטנים ובינוניים

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

מירב שטרן

מומחית לפרסום ושיווק דיגיטלי. בניית אתרים ודפי נחיתה מקצועיים, הכוללים משפך שיווקי מותאם...

שם המשרד

מירב שטרן

מיקום

דבירה

0
שעת ייעוץ חינם

מירב שטרן

מומחית לפרסום ושיווק דיגיטלי. בניית אתרים ודפי נחיתה מקצועיים, הכוללים משפך שיווקי מותאם אישית ללקוח וכתיבת תוכן שיווקי איכותי. בניית ועיצוב לוגו. שיווק דיגיטלי בגוגל / פייסבוק / אינסטגרם.

בניית נוכחות דיגיטלית איכותית, לאחר שיחת אפיון וחשיבה אסטרטגית על מטרות השיווק שלכם. בניית ועיצוב לוגו. שיווק דיגיטלי בגוגל / פייסבוק / אינסטגרם.

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
תכנית ממשלתית

יעוץ עסקי במסגרת מעו"ף (בסבסוד הרשות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה)

שם המשרד

דרור - יעוץ והדרכה

מיקום

חיפה

0
שעת ייעוץ חינם

Baruch Dror

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
שם המשרד

קבוצת ורד

מיקום

רמת השרון

0
שעת ייעוץ חינם

אלון

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

רוצה הכוונה למידע או יעוץ של מומחה - רשום לנו ונעזור לך עכשיו!

WhatsApp יצירת קשר

מאמרים נוספים

מימון המונים

icon

איך לגייס מימון לחברת סטארט-אפ

חברות הזנק הנאלצות להתמודד עם עלויות אתחול ולממן צמיחה, נדרשות לתכנן את...

קראו עוד ›
לקריאת מאמרים נוספים בנושא מימון המונים

סטארט-אפ

icon

איך להכין "נאום מעלית" מנצח 

בין אם אתם מנסים לגייס כסף ממשקיעי מלאך (אנג'לים) או משקיעי הון,...

קראו עוד ›
icon

מה השאלות שמשקיעים שואלים

זכרו שגם המשקיעים הם בני אדם והם מצפים מכם לכנות ויושרה. תשובותיכם...

קראו עוד ›
icon

מהן המגמות המובילות בעולם האפליקציות

רשימת מגמות שישפיעו על עולם האפליקציות בשנים הקרובות

קראו עוד ›
לקריאת מאמרים נוספים בנושא סטארט-אפ

קניין רוחני

icon

איך לרשום סימן מסחר לעסק

רישום סימן מסחר הוא לפעמים צעד הכרחי כדי להבטיח את ההצעת ערך...

קראו עוד ›
icon

השלבים בפיתוח מוצר ודגשים בתהליך

השלבים בפיתוח מוצר ודגשים בתהליך  תהליכי פיתוח מוצר לרוב הם תבניתיים ובמצב...

קראו עוד ›
לקריאת מאמרים נוספים בנושא קניין רוחני

יש לכם שאלה?

טופס פניה ליועצים ונותני שירות

מבולבלים למי לפנות? לחץ כאן להתיעצות »

תפריט נגישות