דברים שהלוואי וידעתי לפני שהקמתי סטארט-אפ,

דברים שכל יזם סטארט-אפ צריך לדעת לפני בניית סטארט-אפ

בניית סטארט-אפ אינה פשוטה. בניית סטארט-אפ מצליח היא אפילו קשה יותר. יזמים רבים שחוו את תהליך הקמת הסטארט-אפ בין אם הצליחו או בסוף נאלצו לסגור את המיזם שלהם, רשמו את הלקחים שלהם, כדי לאפשר לכם להימנע מטעויות ולהתמקד במשימות שיקדמו אותכם אל עבר המטרה. להלן הטיפים:

 1. עזוב את אזור הנוחות שלך

כאשר אתם חווים הצלחה, בין אם זה בעקבות גיוס הון משמעותי או פריצה ראשונית לשוק, זה עלול ליצור תחושה של סיפוק יתר ו"הורדת גז מהדוושה" של השגת היעד הבא.  עבודה בסטארט-אפ יכולה להיות שזיפית וגם משעממת לעתים, במיוחד שהסדר יום הוא חזרתי.  החכמה היא לצאת מאזור הנוחות שלכם כל העת, ולהיות "רעבים" לאבן הדרך הבאה.

 1. חפשו מימון בשלב מוקדם, אך אל תמהרו

למצוא את האנשים הנכונים שיתמכו בעסק שלכם זה משהו שדורש זמן וסבלנות. אבל העניין הוא, שלא בהכרח תצטרכו משקיע לעסק ממש בהתחלה. בשלב הראשון והמסוכן של המיזם, משקיעים דורשים (ובצדק אפילו) נתח גדול של מניות תמורת השקעתם. אם תוכלו להסתדר במימון אישי או מימון של רשות החדשנות בשלבים אלה תוכלו להגיע עם ערך גבוהה יותר למשקיעים בשלבים המאוחרים, ולכן נסו לעכב במעט את הגיוסים הראשונים, ככל שהמיזם מאפשר מבלי שתסכנו את קיומו.

 1. בעת בניית סטארט-אפ, מצא מייסד שותף

נקודה זו רלוונטית במיוחד למי שאינם מייסדי טכנולוגיה.  בסופו של יום פיתוח מיזם טכנולוגי הוא עבודת צוות הדורשת מיומנויות מרובות שקשה למצוא אותם ביזם בודד. נתח את הצרכים לבניית צוות מייסד עם היכולות ומיומנויות שיקח אתכם לשלב הבא וגייס שותף מייסד משלים.

 1. הקף את עצמך באנשים הנכונים

בשלב מסוים, אתה תבין שסטארט-אפ הוא שילוב של כישרון אבל לא פחות חשוב אנשים עם הנעה פנימית גבוהה ויכולת לשתף פעולה כצוות. ולכן כשאתם מגייסים עובדים, אל תביאו אנשים חדשים מהר מדי, ואל תתמקדו רק בכמה הם יעלו. במקום זאת, לשים לב יותר לכישורים הרכים שלהם (למשל, מיומנויות תקשורת, אינטליגנציה רגשית, סקרנות, רצון ללמוד).

 1. הגדל את הנראות שלך

לא תקבלו הרבה תשומת לב אם החברה שלכם לא נראית לעין. כדי לרכוש את הלקוחות, השותפים והמשקיעים הראשונים שלך, תצטרך להיות פעיל ים מאוד במדיה החברתית. ברגע שאתם יודעים מי הקהל שלכם וההעדפות שלו, אתם צריכים לבחור את פלטפורמת המדיה החברתית הטובה ביותר כדי להיחשף אליו. העצה העיקרית בעת שימוש במדיה חברתית היא להיות אמיתי ומועיל. לענות על שאלות ולספק משוב מבלי לצפות לשום דבר בתמורה.

 1. להיות מומחה שיווק

מאמצי השיווק שלך הם מרכיב חיוני בהשקת הסטארט-אפ שלך. למרות שרכישת שירותי שיווק מסוכנויות חיצונים יכול לחסוך לכם הרבה זמן, אבל על ידי התנסות אישית, תוכלו לנסות דברים חדשים, כגון בדיקת מודעות חדשות, להגיע לקהלים חדשים, לנסות פלטפורמות חדשות, וכו'. לעתים לסוכנויות שיווק חסר ידע קונקרטי בתחום שבו אתם עובדים. לעתים איתור יועצים ומומחים שילוו ויחנכו אותכם תיצור את הפתרון הטוב ביותר.

 1. לגוון את מאמצי השיווק שלך

חשוב לגוון את ערוצי השיווק, אחרת מהר למדיי תמצאו את את כושר הצמיחה. לכל ערוץ שיווקי וקמפיין יש תהליך של מיצוי על פי עקרון הערך השולי הפוחת.

 1. להיות משפיען

כאשר יש לך עסק, אתה יכול לבחור לשתף פעולה עם משפיענים או להפוך למשפיע בעצמך. לעתים מייסד סטארט-אפ חייב להיות המשפיע הגדול ביותר של סטארט-אפ שלו. לענות על שאלות, לכתוב מאמרים ולהפיץ אותם באינטרנט, להיות חבר פעיל של קהילות הנישה, ולפרסם במדיה החברתית.

 1. בעת בניית סטארט-אפ, למצוא מנטור

כיזם, אתה יודע שזה מאוד מרגש ליצור משהו בעצמך. עם זאת, לפעמים אתה לא יכול לראות את הדברים באותו אופן כמו שאחרים. אתה צריך לקבל הרבה החלטות, חלקם תחת מעמסה ולחץ ולכן אחד הפעולות הכי חשובות הוא למצוא לעצמך מנטור שיעזור לך לבצע את ההבחנות ולקבל החלטות טובות למיזם.

 1. שוחח עם הלקוחות שלך באופן קבוע

אין זה סוד כי משוב הוא מרכיב חיוני הנדרש לצמיחה. יחד עם זאת, כמנהלי סטארט-אפ אנו נוטים לוותר על משימות כמו אלה כיוון שהן תובעניות בזמן אבל חשיבותן לפיתוח המיזם לא יסולא מפז. ללא משוב אנו בעצם פועלים בצורה "עיוורת", אולי נתקדם מהר אבל לא בטוח שבכיוון הנכון.

 1. למד להאציל סמכויות

בהתחלה, יזמי סטארט-אפ עושים בדרך כלל הכל לבד. אבל כמנהיג של מיזם פורץ דרך, אתה צריך להתמקד במשימות החשובות ביותר. כמובן, זה לא אומר שאתה צריך לאפשר לדברים ל"החליק", אבל לנסות להאציל כמה שיותר משימות. קחו את הזמן כדי לגייס לעובדים חדשים; צרו מסמכים המסבירים כיצד לבצע משימות שונות. סמכו על החלטות העובדים שלכם ותנו להם לעשות טעויות.

 1. היו שקופים עם הצוות שלכם

קבלו את העובדה שככל שהצוות שלכם גדל, כך קשה יותר לכולם לדעת מה קורה. ודאו שכל חבר צוות יודע לאן לפנות כאשר הוא זקוק למידע או לתמיכה.  יזמו ישיבות עדכון ופרסמו מידע על התפתחות המיזם. צוות שותף נוטה להיות יותר פרודוקטיבי.

 1. לתכנן ולתעדף

תכנן ותעדף משימות. הדברים החשובים ביותר צריכים להיות מטופלים בזמן, אחרת אתם מסתכנים בסופו של דבר לפספס את היעדים והזדמנויות. לעתים יש משימות שהן דחופות ולא חשובות  שותן תלמדו לבצע במהירות ולהסיר אותן מהשולחן. ובסוף תלמדו להגיד "לא" לדברים שאינם מסייעים ומקדמים אותכם.

 1. בעת בניית סטארט-אפ, לא להגזים

מתח אינו תורם להצלחה – ולהיפך. תשמרו על עצמכם, על הבריאות הפיזית ונפשית כדי שלא  תשחקו מהר. גם בימים הכי לחוצים ועמוסים מצאו זמן לפעילות שאתם אוהבים, ספורט ולאכול בריא ונכון. בסופו של דבר הקמת סטארט-אפ היא ריצה למרחקים ארוכים ולא ספרינט.

רוצה הכוונה למידע או יעוץ של מומחה - רשום לנו ונעזור לך עכשיו!

WhatsApp יצירת קשר

נותני שירות ויועצים בתחומים בו עוסק המאמר

אור אשר

ניסיון רב בניהול רכש, ייעוץ חקר שוק במציאת פתרונות בתחומי הרכש, ניהול פרויקטים,...

שם המשרד

אור אשר

מיקום

נתניה

0
שעת ייעוץ חינם

אור אשר

ניסיון רב בניהול רכש, ייעוץ חקר שוק במציאת פתרונות בתחומי הרכש, ניהול פרויקטים, סקר שוק, משא ומתן, התקשרויות, חוזים, ליווי כתיבת מכרזים, הסכמי שרות (השמה וכ"א), הוזלת עלויות, פרסום, מערכי מכירות ולוגיסטיקה. ידע וניסיון ע"פ חובת המכרזים ותקנותיו בחברות ציבוריות, לרבות בחינת ספקים, משלב הבקשה/התקשרות ועד להכנת מכרז, קבלת הצעות, הכנת ההסכם והזמנת עבודה/שירותים, תיחור ההצעות בהתאם לאמות מידה, ניהול מו"מ, בקרה על הליכי רכש והתקשרויות, ליווי המחלקות המקצועיות בניהול ההתקשרות ובקרת ההסכם עם הקבלן הנבחר.

ניסיון בניהול פרויקטים רחבי היקף וחוצי ארגון, ניהול ממשקים עם הלקוחות הפנימייםבחברה, ועם לקוחות חיצוניים, פרטיים, רשתות ומוסדיים.

ראייה רחבה, הבנה מסחרית ועסקית, יזמית, חדשנית ויצירתית. הבנה טכנית מעמיקה של כל מחלקות הארגון, התאמת הפתרונות לצרכיהם.

יוזמה, עצמאות, מנהיגות. ניהול והובלת צוות, עמידה ביעדים, עבודה תחת לחץ,אילוצים, וריבוי משימות.

אסרטיבית, בעלת הישגים והצלחות.

ניסיון רב בניהול רכש, ייעוץ חקר שוק במציאת פתרונות בתחומי הרכש, ניהול פרויקטים, סקר שוק, משא ומתן, התקשרויות, חוזים, ליווי כתיבת מכרזים, הסכמי שרות (השמה וכ"א), הוזלת עלויות, פרסום, מערכי מכירות ולוגיסטיקה. ידע וניסיון ע"פ חובת המכרזים ותקנותיו בחברות ציבוריות, לרבות בחינת ספקים, משלב הבקשה/התקשרות ועד להכנת מכרז, קבלת הצעות, הכנת ההסכם והזמנת עבודה/שירותים, תיחור ההצעות בהתאם לאמות מידה, ניהול מו"מ, בקרה על הליכי רכש והתקשרויות, ליווי המחלקות המקצועיות בניהול ההתקשרות ובקרת ההסכם עם הקבלן הנבחר. ניסיון בניהול פרויקטים רחבי היקף וחוצי ארגון, ניהול ממשקים עם הלקוחות הפנימייםבחברה, ועם לקוחות חיצוניים, פרטיים, רשתות ומוסדיים. ראייה רחבה, הבנה מסחרית ועסקית, יזמית, חדשנית ויצירתית. הבנה טכנית מעמיקה של כל מחלקות הארגון, התאמת הפתרונות לצרכיהם. יוזמה, עצמאות, מנהיגות. ניהול והובלת צוות, עמידה ביעדים, עבודה תחת לחץ,אילוצים, וריבוי משימות. אסרטיבית, בעלת הישגים והצלחות.

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
תכנית ממשלתית

יעוץ עסקי במסגרת מעו"ף (בסבסוד הרשות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה)

מנטור עסקי במסגרת קרן שמש

קרמט ידגרי

פרשתי בסוף מצה"ל / ח"א לאחר שירות של כ- שנים. בתפקידי האחרון שימשתי...

שם המשרד

מיקום

0
שעת ייעוץ חינם

קרמט ידגרי

פרשתי בסוף מצה"ל / ח"א לאחר שירות של כ- שנים. בתפקידי האחרון שימשתי כמפקד בית מערכת בבסיס של ח"א (פיקוד של כ- חיילים).

בהשכלתי תואר שני במנהל עסקים (ניהול משאבי אנוש ומימון)

חבר בלשכת המאמנים ומשמש כ"מאמן הבית" של מכללת יוזמות

בוגר קורס מנטורינג למנהלים בכירים במכללת התחלה חדשה .

בוגר לימודי ייעוץ ארגוני מאונ' הפתוחה .

כיום עובד כיועץ עסקי וכיועץ ארגוני

לפני כן עבדתי כ  Freelancer כיועץ ארגוני ובליווי מנהלים בכירים

כמו כן מעביר הרצאות וסדנאות לפיתוח מנהיגות והעצמה אישית (בוגר קורס להנחיית קבוצות במכללת גישות)

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
תכנית ממשלתית

מנטור עסקי במסגרת קרן שמש

שם המשרד

מיקום

0

אריה להב

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
תכנית ממשלתית

יעוץ עסקי במסגרת מעו"ף (בסבסוד הרשות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה)

ראול גולדמן

ניסיון עשיר בפיתוח מוצרים ושילוב בין טכנולוגיות, איתור פתרונות יצירתיים לאתגרי השטח

שם המשרד

ראול גולדמן

מיקום

כפר ורבורג

0
שעת ייעוץ חינם

ראול גולדמן

ניסיון עשיר בפיתוח מוצרים ושילוב בין טכנולוגיות, איתור פתרונות יצירתיים לאתגרי השטח

אני מאמין בשילוב טכנולוגיה מדעים ומחשבה, כ"נקסיאליסט" (Nexialist), אני רואה את הקשרים בין דיסציפלינות שונות שלא נראים לעין, מיומן בפתרון קונפליקטים ויכולת לגרום לאנשים לפתור בעיות מורכבות ולעבוד יחד למען טובת הכלל.

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

עו"ד יסעור מור

עו"ד ומגשרת, מלווה עסקים וחברות בכל ההיבטים המשפטיים להם העסק נדרש.

שם המשרד

לוסקי יסעור קליר משרד עורכי דין

מיקום

רחובות

0
שעת ייעוץ חינם

עו"ד יסעור מור

עו"ד ומגשרת, מלווה עסקים וחברות בכל ההיבטים המשפטיים להם העסק נדרש.

עורכת הדין לוסקי יסעור מור עורכת דין משנת , בעלת ניסיון עשיר כיועצת משפטית למספר חברות מובילות, בנוסף, עורכת הדין לוסקי יסעור כיהנה בתפקידי מפתח ניהוליים במספר חברות במשק, לרבות כחברת הנהלה (רשת מעוף) ומנכל"ית (זיו כספי פסיכומטרי ובגרות). תחומי משפט עיקריים בהם עוסקת הינם- משפט מסחרי, דיני עבודה ובנקאות. בעברה, עורכת הדין מור יסעור הרצתה בתחומים הבאים: דיני עבודה במסגרת קורסים מפוקחים ע"י משרד הכלכלה יסודות המשפט במסגרת קורסים מפוקחים ע"י משרד הכלכלה זכויות עובדים במסגרת קורסי הכנה לאזרחות לחיילים קרביים בצה"ל סדנאות "משפט לעסקים" מטעם מעברים במסגרת עיסוקה מור מלווה עסקים קטנים כגדולים לאורך כל חיי העסק בכל ההיבטים המשפטים להם עסק נדרש. השכלה ותעודות: MBA בתוכנית מצטיינים באוניברסיטת בר אילן L.L.M  במשפט המסחרי L.L.B   במשפטים דירקטור מוסמכת מגשרת מוסמכת חברות בלשכת עורכי הדין משנת

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

מור כהן

יזמת סדרתית. שני מיזמים בתחום המדיקל דיוויס ועוד… גיוס הון, ממשקיעים פרטיים, קרנות,...

שם המשרד

CohenMor Consulting

מיקום

פרדס חנה-כרכור

0
שעת ייעוץ חינם

מור כהן

יזמת סדרתית. שני מיזמים בתחום המדיקל דיוויס ועוד… גיוס הון, ממשקיעים פרטיים, קרנות, מימון המונים ומענקים לרשות החדשנות ליזמים וחברות. היום, יצרתי מדריך לכתיבה מדויקת וקלה יחד עם AI למענק תנופה וקרן המו"פ

יזמת ומנכ"לית. מייעצת ליזמים משלב הרעיון ועד היציאה לשוק. בניית תוכנית עסקית. בניית פיטץ'.  כיצד לקבל מענקים מהרשות לחדשנות וגיוס הון, ממשקיעים פרטיים, קרנות, מימון המונים ומענקים לרשות החדשנות ליזמים וחברות. היום, יצרתי מדריך לכתיבה מדויקת וקלה יחד עם AI למענק תנופה וקרן המו"פ

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
שם המשרד

פרנקל ברנר ייעוץ וליווי פיננסי בע"מ

מיקום

רמת השרון

0
שעת ייעוץ חינם

אהוד (אודי) ברנר

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

מור כספי

ייעוץ הנדסי לחדשנות והתייעלות בתעשייה ובענף הבנייה. רוצים להטמיע מכונות חדשות בסביבת הייצור?...

שם המשרד

GreenStage

מיקום

בית גמליאל

0
שעת ייעוץ חינם

מור כספי

ייעוץ הנדסי לחדשנות והתייעלות בתעשייה ובענף הבנייה.
רוצים להטמיע מכונות חדשות בסביבת הייצור? תהליכי עבודה עדכניים? ייבוא פיתוחים טכנולוגיים מחו"ל למפעל שלכם?
אני כאן בשבילכם…
עם ניסיון של פיתוח מכונות עבור חברות מובילות בתעשייה וניהול פרויקטי חדשנות טכנולוגית בענף הבנייה – אשמח לסייע לכם להפוך רעיונות לביצוע בפועל.

ייעוץ הנדסי בתחום המכאני / תרמי; פיתוח פתרונות; אפשרויות מימון מהרשות לחדשנות; ניהול פרויקטי חדשנות; אפיון הנדסי; אנליזות מעבר חום; שרטוטים; תכניות עבודה; כתיבת מפרטים טכניים; ניהול קבלני משנה  

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

רן שאול- שאול את לחמן בע

שאול את לחמן בע"מ הינה חברה מובילה בתחומה בישראל בתחום הייעוץ הפנסיוני הבלתי...

שם המשרד

שאול את לחמן תאגיד יועץ פנסיוני בע

מיקום

תל אביב - יפו

0
שעת ייעוץ חינם

רן שאול- שאול את לחמן בע

שאול את לחמן בע"מ הינה חברה מובילה בתחומה בישראל בתחום

הייעוץ הפנסיוני הבלתי תלוי לחברות וארגונים  החל משנת .

 

שאול את לחמן בע"מ הינה חברה מובילה בתחומה בישראל בתחום הייעוץ הפנסיוני הבלתי תלוי לחברות וארגונים  החל משנת . החברה הינה בבעלות פרטית מלאה %,אינה קשורה וללא זיקה לאף אחד מהגורמים שפועלים בענף לרבות, חברות ביטוח, סוכנויות ביטוח, בתי השקעה או חברות מנהלות של קרנות פנסיה וקופות גמל. אינה עוסקת במכירה של פוליסות ביטוח פנסיוני ו/או שיווק מוצרים פנסיונים בכללם. מכאן נגזר אופי הפעילות של החברה שהינו בלתי מוטה, אובייקטיבי ונאמן באופן מוחלט ללקוח מקבל הייעוץ ( חברה, ארגון או הלקוח הבודד ).  לשאול את לחמן הנסיון המעשי המוכח הרב ,בשוק הייעוץ הפנסיוני האוביקטיבי ,בהובלה ,גיבוש וליווי צמוד לתהליכים פנסיונים מורכבים  תחת הסדרים פנסיונים מגוונים , הסכמים קיבוציים פרטיים וכלליים, צווי הרחבה , הסכמי העסקה מיוחדים בכלל מוצרי הפנסיה והביטוח בשוק.   שאול את לחמן , מעסיקה עובדים מיומנים ובעלי נסיון, בתפקידי ייעוץ לביטוח ופנסיה שונים לארגון ולפרט ובכך בין היתר בידולה מרוב היועצים הפנסיונים הפועלים בשוק הפנסיוני כאדם בודד ,לעיתים ללא כל תמיכה ,שרותי עזר ,ליווי מקצועי ומשפטי המתבקש מעבודה מול גוף עסקי גדול ומורכב כשלכם. כלל עובדי החברה המעניקים ייעוץ פנסיוני ללקוחות מחזיקים ברשיון יועץ פנסיוני על פי חוק .יכולתה ,נסיונה וגודלה של שאול את לחמן מאפשר להעניק ללקוחותינו שירות מקצועי, יציב ,מתמשך ואמין בכל עת .  

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

אילן אופיר

ניסיון רב בתפקידי ניהול מגוונים בארץ ובחו"ל והקמת מיזמים, עם רקע אקדמי של...

שם המשרד

מיקום

מודיעין-מכבים-רעות

0
שעת ייעוץ חינם

אילן אופיר

ניסיון רב בתפקידי ניהול מגוונים בארץ ובחו"ל והקמת מיזמים, עם רקע אקדמי של הנדסת אלקטרוניקה ו MBA אשמח לסייע לבעלי עסקים מתחילים ויזמים צעירים לנהל ולקבל החלטות נכונות ומיטביות לבניה של פעילות צומחת וריווחית

חניכה של יזמים ומנהלי חברות לשיפור והצמחת העסק יעוץ הקמת פעילות עסקית לעסק חדש או קיים יעוץ באסטרטגיה שיווקית וניהול עסקי בדיקת היתכנות למיזמים צעירים וקיימים

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

רוצה הכוונה למידע או יעוץ של מומחה - רשום לנו ונעזור לך עכשיו!

WhatsApp יצירת קשר

מאמרים נוספים

גיוס השקעה לחברת סטארט-אפ

icon

גיוס השקעה ראשונית לסטארט-אפ

אז איך מושכים משקיעים? מהיכן כדאי לגייס את ההשקעה הראשונה. ישנן מספר...

קראו עוד ›
icon

תבנית תוכנית עסקית לחברת סטארט-אפ (אנגלית)

שלושת המטרות החשובות ביותר של תוכנית עסקית הן: למשוך משקיעים או לגייס...

קראו עוד ›
icon

איך לקבל את מענק תנופה

רשות החדשנות מאפשרת ליזמים.ות בראשית דרכם, המעוניינים לקדם רעיון טכנולוגי חדשני ופורץ...

קראו עוד ›
לקריאת מאמרים נוספים בנושא גיוס השקעה לחברת סטארט-אפ

סטארט-אפ

icon

איך להכין "נאום מעלית" מנצח 

בין אם אתם מנסים לגייס כסף ממשקיעי מלאך (אנג'לים) או משקיעי הון,...

קראו עוד ›
icon

למה כדאי להכין בקנבס מודל עסקי (BMC)  לפני שניגשים לתוכנית עסקית

קנבס מודל עסקי (Business Model Canvas) קנבס המודל העסקי הוא מסמך בן...

קראו עוד ›
icon

איך לגייס מימון לחברת סטארט-אפ

חברות הזנק הנאלצות להתמודד עם עלויות אתחול ולממן צמיחה, נדרשות לתכנן את...

קראו עוד ›
לקריאת מאמרים נוספים בנושא סטארט-אפ

פטנטים

icon

השלבים בפיתוח מוצר ודגשים בתהליך

השלבים בפיתוח מוצר ודגשים בתהליך  תהליכי פיתוח מוצר לרוב הם תבניתיים ובמצב...

קראו עוד ›
icon

איך לרשום סימן מסחר לעסק

רישום סימן מסחר הוא לפעמים צעד הכרחי כדי להבטיח את ההצעת ערך...

קראו עוד ›
icon

איך בוחרים שם לעסק?

איך בוחרים שם לעסק? מזל טוב, יש לכם מוצר או שירות שיהיה...

קראו עוד ›
לקריאת מאמרים נוספים בנושא פטנטים

יש לכם שאלה?

טופס פניה ליועצים ונותני שירות

מבולבלים למי לפנות? לחץ כאן להתיעצות »

תפריט נגישות