איך להכין תקציר מנהלים מוצלח?

הכנת תקציר מנהלים 

תקציר המנהלים נועד למשוך את תשומת ליבם של הקוראים ולעודד אותם לקרוא את כל התוכנית העסקית. אם תקציר המנהלים מספק מספיק ערך לקוראים, הוא יכול להניע אותם לנקוט בפעולה הרצויה בתוכנית העסקית שלך גם בלי לקרוא את כל המסמך שלכם ולפעמים הם עשויים לוותר על קריאת התוכנית בכלל. 

תקציר מנהלים גם מספק במהירות לקוראים את המידע החשוב ביותר במסמך, כמו גרסה קצרה יותר של התוכנית העסקית המלאה. ייתכן שהקהל המסורתי של תוכניות עסקיות, כגון מלווים, משקיעים ומנהלי ניהול בכירים, לא מסוגלים לקרוא את המסמך כולו, אבל הם יכולים ללקט את הנקודות המהותיות של תוכנית עסקית מסיכום מנהלים ולהציע במהירות הצעות שונות.

מה לכלול בתקציר מנהלים

המרכיבים של תקציר מנהלים יכולים להשתנות בהתאם לתוכן התוכנית העסקית, הפרויקט או הדו"ח. עם זאת, מרכיבי המפתח כוללים:

  1. סקירה כללית של החברה, הארגון או העסק: זה כולל את השם, המיקום, הייעוד והחזון של הארגון או המיזם.
  2. תיאור החברה והצוות: זוהי היסטוריה קצרה של הארגון, הנהלתו, הצוות והשותפים שלו.
  3. ניתוח שוק: זה כולל מידע על המוצר, השירות או הפרויקט שלכם, מיקומו בשוק והתכונות והיתרונות שהופכים אותו לתחרותי בתעשייה.
  4. ניתוח פיננסי ובקשת מימון: זה כולל שיקולים פיננסיים, מקורות מימון, איך בכוונתכם להשתמש בכספים וכיצד הקורא יכול לעזור למיזם שלכם להשיג את יעדיו.
  5. לפעמים התקציר יכלול גם את ההצעה ייחודית של המיזם (במיוחד בתחום הסטארט-אפ): זהו זיהוי וניתוח של בעיה או הצעה עם עובדות ונתונים.
  6. פתרונות מוצעים (גם בסטארט-אפ): הצגת המוצרים, השירותים או תוצאות הפרוייקט העונים על צורכי השוק.
  7. תחזיות פיננסיות: וכאן המקום לכלול גם את סכום המימון הספציפי שאתם מבקשים לגייס  ממשקיעים או מלווים.

תבניות תקציר מנהלים

להלן דוגמא  לתבנית בה תוכלו להשתמש כדי ליצור סיכום מנהלים :

הקדמה

[ חזון ומטרה ]

[ פרטים על הבעלים והשותפים]

[ פרופיל חברה (אם יש היסטוריה רלוונטית) ]

מוצרים ושירותים

[ תיאור מוצרים ו/או שירותים ]

[ הצעה ייחודית ]

[ יתרון תחרותי ]

[ תמחיר ]

[ קניין רוחני ]

[ סטטוס פיתוח אם מדובר בסטארט-אפ ]

ניתוח שוק

[ הזדמנות שוק ]

[ שוק יעד ]

[ מתחרים ]

ניתוח פיננסי

[ תקציב – תקציר תחזית רווח והפסד ]

[ מדדים פיננסים]

[ צורכי מימון ]

אם זו הפעם הראשונה שאתהם רושמים תוכנית עסקית כדאי לשקול להיעזר ביועץ עסקי מומחה שידריך אותכם בהכנת התכנית העסקית

רוצה הכוונה למידע או יעוץ של מומחה - רשום לנו ונעזור לך עכשיו!

WhatsApp יצירת קשר

נותני שירות ויועצים בתחומים בו עוסק המאמר

ראובן ברבי

ראובן ברבי, התחיל את הקריירה שלו בתואר ראשון בכלכלה ומטמטיקה באוניברסיטה פריז דופין...

שם המשרד

IsraelInvests

מיקום

0
שעת ייעוץ חינם

ראובן ברבי

ראובן ברבי, התחיל את הקריירה שלו בתואר ראשון בכלכלה ומטמטיקה באוניברסיטה פריז דופין והמשיך בטכניון בלימוד תואר  בהנדסה. אחרי לימודים וקצת ניסיון עבודה בתום הנדסה החליט לעזור לאנשים במיוחד מחו"ל לרכוש דירה ולעלות ארצה. לכך למד והתמחה ביעוץ משכנתאות. בהמשך אודות ידעו וכישוריו שרכש מהמקצוענים ומהבנקאים המובילים בתחום, יחד עם ניסיונו האישי בהתעמקותו והתעמטותו עם הבנקים והגופים הגדולים, למד והתצמחה לסיוע של עסקים וחברות בגיוס אשראיי והללוואת מקרנות וגופים שונים.  כדי שיצליחו בהקפצת הפעילות ויממשו את חלומותיהם הפיננסיים.
אנו מאמינים כי הצלחת הלקוח היא הצלחתנו ומתאמצים לספק לכל לקוח שירות מעולה ופתרונות מותאמים אישית.

מציעים ללקוחותינו מגוון שירותים להצלחתם פיננסי : -ייעוץ משכנתאות חדשות – ייעוץ מחזור משכנתאות – גיוס אשראי עסקי + בניית תכניץ עסקי –  ייעוץ פיננסי תיכנסו לאתר שלנו ליותר פרטים : israelinvests.com אנו עובדים איתכם בשיתוף פעולה מלא כדי להבין את הצרכים הפיננסיים שלכם ולעזור לכם להשיג את היעדים הפיננסיים. אנו מציעים פתרונות פיננסיים מותאמים אישית לכל לקוח, בהתאם לצרכיו הספציפיים. אנו דואגים לתהליך המלא לקבלת האשראי או ההלוואה שלכם, ומעניקים לכם תמיכה ומומחיות בכל שלב. עם Israelinvests, אתם זוכים בגישה האתית והשקופה שלנו למימון. אנו עובדים קשה כדי להבטיח שביעות רצון לקוחות לטווח ארוך, ומציעים ייעוץ ופתרונות פיננסיים אמינים וברי קיימא. נשמח לדון בצרכים הפיננסיים שלכם ולעזור לכם להשיג את המטרות שלכם. צור איתנו קשר עוד היום כדי לגלות כיצד נוכל לעזור לכם להגשים את החזון שלכם.

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

שרון ברנד

סוכן ביטוח פנסיוני. עובד מול כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות.

שם המשרד

מיקום

0
שעת ייעוץ חינם

שרון ברנד

סוכן ביטוח פנסיוני.

עובד מול כל חברות הביטוח ובתי ההשקעות.

בעל רשיון סוכן פנסיוני ממשרד האוצר.

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

יאנה רנרט

יאנה רנרט , כלכלנית, בעלת תואר מאוניברסיטת ת"א,  יועצת פיננסית , מלווה עסקים...

שם המשרד

יאנה רנרט יעוץ פיננסי

מיקום

ראש העין

0
שעת ייעוץ חינם

יאנה רנרט

יאנה רנרט , כלכלנית, בעלת תואר מאוניברסיטת ת"א,  יועצת פיננסית , מלווה עסקים קטנים באזור המרכז למעלה מ- שנה.  חונכת מוסמכת של משרד התמ"ת.

יאנה רנרט מתמחה בהדרכה ואימון בתחום הכלכלי, בניית כלים חכמים לניהול פיננסי באקסל: מחשבונים חכמים, תחזיות פיננסיות,  מערכות מקיפות לניהול פיננסי של עסק קטן .

דגש מיוחד  בעבודה עם יאנה מושם  על תמיכה והדרכה בגובה העיניים, על מנת שהלקוח יבין מא' עד ת' את מהות הדברים וילמד לנצל את כל הכלים החכמים במלואם.   הידע והשימוש בכלים החכמים חוסכים זמן, כסף, מפתחים ביטחון עצמי ומעלים את רף השאיפות והרווחים בעסק. כלים אלו יאפשרו להגשים חלומות בצורה ריאלית ומתוכננת.

החזון: ביטחון והשכלה פיננסית לכל בעל עסק קטן!

בדיקות כדאיות כלכלית לעסקים בניית מחשבונים , טבלאות מעקב, חישובים באקסל על פי דרישות הלקוח בניית מערכת מקיפה באקסל לניהול פיננסי שוטף הנותנת שקיפות מלאה אודות כל שקל בכל רגע נתון בניית תחזיות פיננסיות

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
תכנית ממשלתית

יעוץ עסקי במסגרת מעו"ף (בסבסוד הרשות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה)

שם המשרד

פרנקל ברנר ייעוץ וליווי פיננסי בע"מ

מיקום

רמת השרון

0
שעת ייעוץ חינם

אהוד (אודי) ברנר

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

אלי מלכי

ניהול תקציב ותזרים מזומנים לעמותות

שם המשרד

פיננסי-טיפ

מיקום

ירושלים

5
שעת ייעוץ חינם

אלי מלכי

ניהול תקציב ותזרים מזומנים לעמותות

ניהול תקציב ותזרים מזומנים לעמותות הכנה והפצה של דו"חות תקציביים תקופתיים למנהלים, למנכ"ל ולוועד המנהל. מעקב ובקרה על עמידה ביעדי התקציב. מעקב ובקרה על תזרים המזומנים. הכנת תקציב שנתי והצגתו לוועד המנהל. עדכון התקציב על פי צרכים משתנים. פיקוח על הכנת תקציב לבקשות למענקים. פיקוח על הדיווח הכספי לגורמים מממנים. השירות כולל מערכת ממוחשבת לניהול תקציב.

דירוג של 1 משתמשים
מקצועיות
5
זמינות
5
אמינות
5
שירות
5

טל מורד

יועץ עסקי-שיווקי ומומחה לצמיחה עסקית. אני מאמין שבעידן החדש העסק לא צריך להתיש...

שם המשרד

טל מורד | צמיחה עסקית בעידן החדש

מיקום

פרדס חנה-כרכור

0
שעת ייעוץ חינם

טל מורד

יועץ עסקי-שיווקי ומומחה לצמיחה עסקית.

אני מאמין שבעידן החדש העסק לא צריך להתיש ולתסכל אותך. הוא צריך לרגש אותך, לאפשר לך רמת חיים גבוהה ולהשתלב עם הלייפסטייל שלך.

בשנים האחרונות ליוויתי מאות בעלות ובעלי עסקים להצלחה עסקית ולהגשמה עצמית.

אני מאמין בתהליכי עומק איכותיים, בגובה העיניים, שמשלבים בין כליים טכניים חשובים לעבודה מנטלית מעמיקה ומייצרים הצלחה עסקית ואישית לטווח ארוך.

אם גם בך בוערת התשוקה להשפיע על העולם בצורה חיובית, לצמוח, להתפתח ולשגשג אני מזמין אותך ליצור איתי קשר ויחד נזניק את העסק שלך הכי גבוה שאפשר.

ייעוץ וליווי עסקי: אסטרטגיה עסקית, סדר ושליטה בעסק, אפיון סל מוצרים, דיוק הבידול והמסרים השיווקיים, תמחור, עבודה מנטלית ובניית מיינדסט חזק לצמיחה עסקית, חוסן מנטלי בהקשר העסקי, יצירת תוכן וכו׳ התמחות מלאה בעולמות הדיגיטל: שיווק אורגני בפייסבוק ואינסטגרם, פרסום ממומן בפייסבוק ואינסטגרם (מערכת הפרסום של מטא), פרסום ממומן בתוצאות החיפוש של גוגל, יוטיוב, ניהול אתרי וורדפרס (אלמנטור) ו-wix, מחסר אלקטרוני בווקומרס, שופיפיי וכו׳

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

אייל אלון

יזם ומנכל בעל ניסיון רב ביותר בהקמה וניהול חברות כולל התמודדות עם קשיים...

שם המשרד

BMT

מיקום

אבן יהודה

0
שעת ייעוץ חינם

אייל אלון

יזם ומנכל בעל ניסיון רב ביותר בהקמה וניהול חברות כולל התמודדות עם קשיים פיננסיים , כוח אדם וטכנולוגיים .

ייגע טכנולוגי נרחב בתחום התקשורת , יכולת זיהוי קשיים והתמודדות איתם , ניסיון רב בעבודה מול משקיעים ף בנקים ף עובדים , עורכי דין , רואי חשבון

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
תכנית ממשלתית

יעוץ עסקי במסגרת מעו"ף (בסבסוד הרשות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה)

מנטור עסקי במסגרת קרן שמש

רחל ליבוביץ

יועצת עסקית מומחית בניתוחי שוק, בניית אסטרטגיה, ותכנון עסקי, עם דגש לעסקים הפונים...

שם המשרד

רחל ליבוביץ

מיקום

נתניה

0
שעת ייעוץ חינם

רחל ליבוביץ

יועצת עסקית מומחית בניתוחי שוק, בניית אסטרטגיה, ותכנון עסקי, עם דגש לעסקים הפונים לשוק גלובלי (חברות סטארט-אפ, הי-טק או מוצרי צריכה לשוק בינלאומי). בעלת מעל עשרים שנות ניסיון בכתיבת תוכניות עסקיות, הכנת תוכניות פיננסיות, וביצוע מחקרי שוק וניתוח הסביבה התחרותית בשלל ענפים כולל ביוטכנולוגיה, מכשור רפואי, קלינטק, אנרגיה חלופית, אגרוטק, תוכנה, חומרה, ועוד. מספקת שירותי הכנה וכתיבה של תוכניות עיסקיות, תמציות מנהלים, מסמכי "עמוד אחד", ומצגות למשקיעים. בנוסף מספקת שירותי פיתוח עיסקי ראשוניים לחברות סטארט-אפ וליווי בפגישות עם גורמי חוץ (שת"פ פוטנציאליים, מפיצים) משלב יצירת הקשר ועד לפגישות עיסקיות.  מספקת שירותי תכנון להכנה והשתתפות בכנסים בינלאומיים כולל זיהוי שת"פים ולקוחות פוטנציאלים, יצירת קשר, קביעת פגישות נטוורקינג, הכנת חומרים ואפילו השתתפות בכנס עצמו. דוברת אנגלית שפת אם ועברית ברמה של שפת אם. אשמח לספק שירותים אילו ואחרים לחברות בעלי אופק בינלאומי.

יועצת עסקית מומחית בניתוחי שוק, בניית אסטרטגיה, ותכנון עסקי, עם דגש לעסקים הפונים לשוק גלובלי (חברות סטארט-אפ, הי-טק או מוצרי צריכה לשוק בינלאומי). בעלת מעל עשרים שנות ניסיון בכתיבת תוכניות עסקיות, הכנת תוכניות פיננסיות, וביצוע מחקרי שוק וניתוח הסביבה התחרותית בשלל ענפים כולל ביוטכנולוגיה, מכשור רפואי, קלינטק, אנרגיה חלופית, אגרוטק, תוכנה, חומרה, ועוד. מספקת שירותי הכנה וכתיבה של תוכניות עיסקיות, תמציות מנהלים, מסמכי "עמוד אחד", ומצגות למשקיעים. בנוסף מספקת שירותי פיתוח עיסקי ראשוניים לחברות סטארט-אפ וליווי בפגישות עם גורמי חוץ (שת"פ פוטנציאליים, מפיצים) משלב יצירת הקשר ועד לפגישות עיסקיות.  מספקת שירותי תכנון להכנה והשתתפות בכנסים בינלאומיים כולל זיהוי שת"פים ולקוחות פוטנציאלים, יצירת קשר, קביעת פגישות נטוורקינג, הכנת חומרים ואפילו השתתפות בכנס עצמו. דוברת אנגלית שפת אם ועברית ברמה של שפת אם. אשמח לספק שירותים אילו ואחרים לחברות בעלי אופק בינלאומי. שירותים עיקריים: – ניתוח שוק – ניתוח סביבה תחרותית – הכנת תוכנית עסקית – הכנת תחזית פיננסית – כתיבת תוכן לדק (מצגת משקיעים) ומסמכים נלווים לצורך גיוס השקעה – פיתוח עסקי ראשוני וליווי תהליך פיתוח עסקי – הכנה והשתתפות בכנסים

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
שם המשרד

YES CONSULTING

מיקום

חדרה

0
שעת ייעוץ חינם

ידידיה שניר

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
תכנית ממשלתית

יעוץ עסקי במסגרת מעו"ף (בסבסוד הרשות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה)

יעוץ עסקי לעולים ותושבים חוזרים במסגרת מעלו"ת (בסבסוד משרד הקליטה )

שם המשרד

אנין יעוץ עסקי לענפי המזון והתיירות

מיקום

הרצליה

0

אבי גלצר

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

רוצה הכוונה למידע או יעוץ של מומחה - רשום לנו ונעזור לך עכשיו!

WhatsApp יצירת קשר

מאמרים נוספים

גיוס השקעה לחברת סטארט-אפ

icon

גיוס השקעה ראשונית לסטארט-אפ

אז איך מושכים משקיעים? מהיכן כדאי לגייס את ההשקעה הראשונה. ישנן מספר...

קראו עוד ›
icon

איך להתקבל לחממה טכנולוגית ?

החממה הטכנולוגית מהווה מרכז יזמות, שתפקידו להשקיע במיזמים בתחילת דרכם ולתת מסגרת...

קראו עוד ›
icon

כיצד להגיב כאשר אינכם יודעים את התשובה לשאלת משקיע

חשש גדול שיש לרוב האנשים לפני שהם פונים למשקיע הוא לגבי קבלת...

קראו עוד ›
לקריאת מאמרים נוספים בנושא גיוס השקעה לחברת סטארט-אפ

גיוס מימון עסקי

icon

מימון לעסק או סטארט-אפ מחברים ומשפחה

איך לגייס מימון מחברים ומשפחה במינימום מתחים וחששות.

קראו עוד ›
icon

איך להגיש בקשה למימון בקרן עררבות מדינה במסלול יצואנים?

מסלול ליצואנים (קרן בערבות מדינה) הלוואה זו מיועדת לעסקים קיימים המוגדרים כיצואנים...

קראו עוד ›
icon

איך לא ליפול בהסכם השקעה בגיוס הון בסטארט-אפ?

גיוס משקיע חיצוני למי שאינו מנוסה עשוי להיראות כמו משא ומתן של...

קראו עוד ›
לקריאת מאמרים נוספים בנושא גיוס מימון עסקי

תזרים מזומנים

icon

איך להגיע לאיזון תפעולי בעסק

המשימה החשובה ביותר של עסק זה להבטיח שיהיו יותר הכנסות מהוצאות (או...

קראו עוד ›
לקריאת מאמרים נוספים בנושא תזרים מזומנים

תכנית עסקית

icon

כיצד לבצע ניתוח SWOT

איך להכין ניתוח SWOT כדי לקבל את התוצאות האובייקטיביות והשלמות ביותר, רצוי...

קראו עוד ›
icon

איך מנסחים חזון של עסק?

מהי הצהרת חזון?  הצהרת חזון מספקת דרך קונקרטית לבעלים, לעובדים וללקוחות להבין...

קראו עוד ›
icon

איך להפוך רעיון טוב והזדמנות עסקית לעסק?

זוכר.ת את התחושה הזו? ראית יזם מוצלח ואמרת לעצמך שגם לך היה...

קראו עוד ›
לקריאת מאמרים נוספים בנושא תכנית עסקית

יש לכם שאלה?

טופס פניה ליועצים ונותני שירות

מבולבלים למי לפנות? לחץ כאן להתיעצות »

תפריט נגישות