כיצד להפוך רעיון לעסק בששה שלבים פשוטים

כיצד להפוך רעיון לעסק בששה שלבים פשוטים

לא כל הרעיונות הגדולים הופכים למבנה עסקי פונקציונלי ובר קיימא. הסטטיסטיקה מטרידה למדי. ניכר מהעסקים החדשים נכשלים, וזו תחושה מתסכלת למדיי וגם בזבוז יקר של משאבים שהושקעו לשווא. אז איך בכל זאת מקימים עסק שישרת את קהלי היעד שלו ולא ידלדל את המשאבים שלנו?

חשוב לעבוד בצורה שיטתית ולא לדלג על אף שלב. ניתוח המידע, השוק והמגמות הם קרדינלים ליצירת הנחות יסודות נכונים  שיקרבו אתכם ליעדים שלכם.

התחילו בסיעור מוחות. ככל שתרשמו יותר מחשבות ורעיונות, כך ייטב. לאחר מכן תרשמו את התוכנית העסקית שלכם. אנו מציעים לעבוד ע"פ השלבים הבאים:

 1. ניתוח תחרות פוטנציאלית

המתחרים הפוטנציאליים שלכם גם שאלו את עצמם, "מה אנחנו צריך לעשות כדי להקים את העסק?" אתם יכולים ללמוד הרבה מאוד מהניסיון שלהם. התבוננות במתחרים שלכם היא הצעד הראשון להבנת הפתרון וקהלי היעד. שימו לב להצלחות ולכישלונות שלהם. זה יעזור לכם להעריך את הרעיון שלכם ולעצב את המודל העסקי טוב יותר.

ניתוח מתחרים הוא שיטה של מחקר והערכה של עסקים הפועלים בשוק שלכם. זה עשוי לתת רמזים לשאלות כמו מתי להקים עסק?, למה להקים עסק?, וכו '

 1. 2. ניתוח SWOT משמש בדרך כלל לבחינת הנוף התחרותי. זוהי שיטת תכנון מובנית המעריכה את החוזקות, החולשות, ההזדמנויות והאיומים של ישות עסקית, פרויקט או רעיון. חוזקות וחולשות מתייחסות לגורמים פנימיים. הזדמנויות ואיומים הם חיצוניים.

התחילו עם ניתוח החוזקות העסקיות שלכם. אלה נקודות נותנות לכם יתרונות. לדוגמה, מיקום העסק, תקציב, יכולת מקצועיות וכו '. החולשות שלכם הן הגורמים שמציבים אותכם בעמדת נחיתות מול המתחרים. לדוגמה, סיכון פיננסי בתוכנית העסקית שלך, תחלופת עובדים, פלחי שוק מסוכנים וכו '. לאתר חולשות רבות לא אומר שהעסק יכשל. זה רק אומר שאתם מודעים לחסרונות ויכולים לנהל אותם ביעילות.

לאחר מכן, עברו להזדמנויות שלכם. אין לבלבל הזדמנויות עם חוזקות. חוזקות הן המשאבים או היכולות בזמן אמת שעסק חדש משתמש בהם כדי להצליח. הזדמנויות הן מצבים חיוביים, היפותטיים, שיש להם סיכוי גבוה להתרחש בסביבה העסקית שלכם. באופן דומה, איומים הם גורמים פוטנציאליים שעשויים להוות אתגר לעסק שלכם.

ניתוח SWOT עוזר לעסקים להבין כיצד הם יכולים להשתמש בחוזקות שלהם כדי להגיע להזדמנויות שלהם ולהתגבר על איומים. הם גם לומדים כיצד למזער את השפעת חולשותיהם על האיומים. ביצוע ניתוח זה ייתן לכם תובנות באשר לצעדים הראשונים הנדרשים.

 1. קהל היעד

אל תחשבו על המוצר/שירות שלכם כעל הצעה מעניינת לקהלי היעד שלכם. הם רואים עשרות הצעות מדי יום. חשבו על המוצר /שירות שלכם כפתרון ל"כאבי" הלקוחות שלכם.

ראשית, הגדירו מי הם הלקוחות. הגדירו את המין, הגיל, המיקום, העיסוק וכו' של קהלי היעד השונים. ערכו מחקר מקדים על השוק שלכם.  זה יאפשר לכם ליצור תמונה ברורה יותר של פרופיל הקונים.

פרופיל של קונה היא דמות היפותטית המייצגת את הלקוח האידיאלי שלכם. הם יכולים להיות מספר סוגים של לקוחות עם פרופיל שונה. ככל שתכירו טוב יותר את פרופיל הלקוח תדעו להגיע אליו ולהציע לו הצעה מדויקת.

פרופיל של קונה מציעה לך תמונה מפורטת של לקוח היעד שלך. זהו סוג של נרטיב אישי שמספר לך סיפור של תחומי העניין של הקהל שלך, הרגלים, כאבים וכו '.

כדי ליצור את הפרופיל של הקונים שלכם, אספו נתונים על הלקוחות הפוטנציאליים. איפה הם גרים ועובדים? מה התחביבים שלהם? מי או מה משפיע על החלטות הרכישה שלהם?

אם חסרים לכם נתונים, אתם יכולים לראיין נציגים של קהל היעד שלך. כדי לאמת את הנתונים. זה ייתן לכם תובנות רבות ערך לגבי הצרכים והמניעים של הלקוחות שלכם,  שמשפיעים על התנהגות הצרכנית שלהם. תובנות אלה יהיו שימושיות מאוד בהמשך.

 1. מפת האמפתיה

אז, מה אתה צריך כדי להקים עסק? אתה צריך להכיר את הלקוח שלך היטב. מפת האמפתיה שפותחה על ידי דייב גריי היא כלי שימושי נוסף עבורך.

כדי לבצע מיפוי אמפתיה, תנסו להבין את הצרכים והבעיות האמיתיים של הלקוחות שלכם.

תהליך מיפוי האמפתיה הוא היעיל ביותר בשלב עיצוב המוצר כאשר אתם כבר יודעים משהו על פרופיל הלקוח שלכם והיא תהיה שימושית גם כאשר תפתחו אסטרטגיה שיווקית.

מפות אמפתיה מעניקות לעסקים הבנה עמוקה של אישיות המשתמשים שלהם. הם עוזרים להפיק תובנות ממחקרים קודמים ולהגביר את המודעות למי ואיך מכוונים.

 1. מטרות ופורמליות

קביעת יעדים היא חלק מהותי מתהליך התכנון העסקי. יעדים מתארים איזו תוצאה אתה רוצה להשיג ועוזרים לך למצוא את הדרך הטובה ביותר להצליח.

הציבו יעדים חכמים. SMART מייצג:

 • ספציפי;
 • מדיד;
 • בר השגה;
 • רלוונטי;
 • מבוסס זמן.

כאשר המטרה שלכם היא ספציפית ומבוססת זמן, זה מקל על תהליך התכנון. כאשר היעד  שלך ניתן למדידה ולהשגה, אתם ממוקדים. לבסוף, כאשר המטרה שלך רלוונטית, אתה יודע שיש סיכויים גבוהים להפיק ממנה רווחים.

כדאי לסדר את היעדים ולפרוט אותן למשימות ברות השגה. חשוב להגדיר את האסטרטגיות המתאימות לכל אבן דרך של התכנית העסקית ושכל התכנית תהיה אינטגרטיבית וקוהרנטית.

 1. צוות

לדעת איך להקים עסק לא שווה כלום בלי אנשים. צוות שנבחר היטב הוא חיוני להצלחתו של כל עסק. אנשים הם אלה שמגיבים לשינויים בשוק היעד. אנשים יוצרים אסטרטגיות ומתרגמים את האסטרטגיות האלה לעולם האמיתי. לפרויקט יש הרבה יותר סיכוי להצליח כאשר אנשים שעובדים עליו נעים לעבר מטרה משותפת. עבודת צוות טובה יוצרת סינרגיה. זה כאשר המאמץ המשותף של צוות גדול מסכום המאמצים האישיים.

כדי להרכיב צוות יעיל ולהעסיק עובדים לתפקידים הנכונים, תאר את התכונות שאתם רוצים לראות בחברי הצוות העתידיים שלכם. המועמדים שלכם  צריכים להיות בעלי הכישורים הרכים הנכונים ואך לא פחות כישורים קשים ומיומנויות נדרשות.

 1. בעלי עניין נוספים

בשלבים הראשונים של הקמת העסק, סביר להניח שתצטרך עזרה מבעלי עניין שונים. מי הם אותם בעלי עניין שהעסק נדרש להם:

 • חברים בעלי ניסיון עמם תרצו להתייעץ
 • יועץ עסקי
 • בנקאי שלכם
 • מומחים וספקים מהותיים (ביטוח, IT וכד')
 • משקיעים (במידת הצורך וסוג העסק)
 • רו"ח עליו אתם סומכים
 • שותפים בעסק או שותפים עסקים

ככל שתבנו סביבה תומכת רחבה ומשמעותית יותר כך יקל עליכם בניהול העסק ובהקטנת גורמי סיכון שעלולים לסכן את העסק.

רוצה הכוונה למידע או יעוץ של מומחה - רשום לנו ונעזור לך עכשיו!

WhatsApp יצירת קשר

נותני שירות ויועצים בתחומים בו עוסק המאמר

שם המשרד

דרור - יעוץ והדרכה

מיקום

חיפה

0
שעת ייעוץ חינם

Baruch Dror

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

Yair Amit

אם יש לך רעיון עסקי או עסק אנו נעזור לך ליישם אותו ולהצליח!...

שם המשרד

Zoo Consulting

מיקום

כפר סבא

0
שעת ייעוץ חינם

Yair Amit

אם יש לך רעיון עסקי או עסק אנו נעזור לך ליישם אותו ולהצליח!

גם בתקופות קשות, אנו כאן בשבילך

היעוץ בZoom ומחכסה את תחום ההקמה, תפעול, לימוד או ביצוע השיווק הדיגיטלי והמסורתי ופיננסי- תקציב, קבלת הלוואה מאחת הקרונות, ראיית חשבון ועוד

אם אתה חרוץ ובאמת רוצה להצליח, אנו כאן בשבילך

 

Zoo Consulting הינה חברת יעוץ שיווקי, עסקי ופיננסי עם ניסיון של למעלה מ שנים. אנו מציעים ליווי וסיוע לבעלי רעיון עסקי, שמעוניינים להוציאו לפועל כמו גם לעסקים קיימים, המעוניינים להמשיך ולצמוח. אז אם יש לך תקציב או לא, אנו נעזור לך להצליח!

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
תכנית ממשלתית

יעוץ עסקי במסגרת מעו"ף (בסבסוד הרשות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה)

יעוץ עסקי לעולים ותושבים חוזרים במסגרת מעלו"ת (בסבסוד משרד הקליטה )

שם המשרד

מיקוד שיווקי

מיקום

ראשון לציון

0
שעת ייעוץ חינם

אלי סופר

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

עפר עצמון

קונספקט הינה חברת ייעוץ עיסקי ושיווקי קטנה ודינמית. אנו מתמקדים בענפי ההיי-טק, כגון...

שם המשרד

קונספקט בע"מ

מיקום

רמת גן

0
שעת ייעוץ חינם

עפר עצמון

קונספקט הינה חברת ייעוץ עיסקי ושיווקי קטנה ודינמית. אנו מתמקדים בענפי ההיי-טק, כגון אלקטרוניקה, מערכות מידע, תקשורת, מכשור רפואי וביוטכנולוגיה.

מידע ברור, עדכני ותמציתי הוא המפתח להצלחה בסביבה העיסקית המשתנה במהירות. אתם יכולים להיות בטוחים שנביא לכם את כל העובדות והנתונים, לאחר ניתוח ועריכה, עם המלצות אסטרטגיות ושיווקיות מעשיות, התפורות לצרכים הספציפיים שלכם.

שירותינו ניתנים במקצועיות רבה, במהירות, בעלות נמוכה ובדיסקרטיות מירבית.

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
תכנית ממשלתית

יעוץ עסקי במסגרת מעו"ף (בסבסוד הרשות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה)

רלי שור

יועצת אסטרטגית ומאמנת מנטלית להגשמה עסקית ואישית, מייעצת לעסקים, מלווה יזמויות בתהליכי פיתוח...

שם המשרד

רלי שור פיתוח עסקי

מיקום

תל אביב - יפו

0
שעת ייעוץ חינם

רלי שור

יועצת אסטרטגית ומאמנת מנטלית להגשמה עסקית ואישית, מייעצת לעסקים, מלווה יזמויות בתהליכי פיתוח עסקי בתחומי אסטרטגיה, שיווק, פיננסים, וכן עוסקת בליווי אישי ליצירת חוסן מנטלי. בעלת ניסיון של מעל שנה בליווי ארגונים גדולים ועסקים בינוניים וקטנים, בליווי מנהלים והנהלות להצלחה.  מרצה בבית הספר למנהלים "תפנית" ובפורומים שונים של יזמים ומנהלים, בתחומי יזמות, שיווק, תפקידי הדירקטוריון, תקשורת בין אישית, מידע שיווקי וחוסן מנטלי

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
תכנית ממשלתית

יעוץ עסקי במסגרת מעו"ף (בסבסוד הרשות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה)

רועי קולפ

יועץ עסקי עם ניסיון חיים בניהול קמעונאי כבעליו של רשת החנויות "צעצועון" שהיא...

שם המשרד

ייעוץ עסקי Kolp4Biz

מיקום

הוד השרון

0
שעת ייעוץ חינם

רועי קולפ

יועץ עסקי עם ניסיון חיים בניהול קמעונאי כבעליו של רשת החנויות "צעצועון" שהיא אחת מהמובילות בישראל בתחום הצעצועים. אני מומחה בתחום הקמעונאות והגברת רווחיות . אני מציע יעוץ והכוונה בתחום הקמעונאות, ניהול עסק, ניהול תקציב מזומנים, ניהול מלאי, ניהול תזרים מזומנים, ניהול עובדים ויזמות.

יועץ עסקי עם ניסיון חיים בניהול קמעונאי כבעליו של רשת החנויות "צעצועון" שהיא אחת מהמובילות בישראל בתחום הצעצועים. אני מומחה בתחום הקמעונאות והגברת רווחיות . אני מציע יעוץ והכוונה בתחום הקמעונאות, ניהול עסק, ניהול תקציב מזומנים, ניהול מלאי, ניהול תזרים מזומנים, ניהול עובדים ויזמות. השירותים שאני נותן ייעוץ עסקי לעסקים, חברות וארגונים ייעוץ שיווקי הן בדיגיטל והן בחנויות קמעונאיות בניית מערכי שיווק ומכירות יעילים ועל פי תקציב קיים שיפור וייעול תהליכים לוגיסטיים בניית תוכנית עסקית והגדרת מטרות בניית שפה מיתוגית לעסק ליווי יזמים בהקמת עסק חדש משלב הרעיון ועד להקמה ליווי העסק אל מול אנשי מקצוע בתחומים שונים שיפתחו את הפעילות העסקית שלכם ניהול תהליכי פיתוח עסקי לעסקים קטנים ובינוניים

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
שם המשרד

ייעוץ חכם

מיקום

0
שעת ייעוץ חינם

מיכאל ועקנין

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0

אייל לוי, רו"ח לשיפור ביצועים עסקיים

השגה של המטרות הנחשקות ביותר שלך באמצעות שיפור ביצועים ארגוניים – ניהוליים

שם המשרד

BizSimple Growth

מיקום

ירושלים

0
שעת ייעוץ חינם

אייל לוי, רו"ח לשיפור ביצועים עסקיים

השגה של המטרות הנחשקות ביותר שלך
באמצעות שיפור ביצועים ארגוניים – ניהוליים

השגה של המטרות הנחשקות ביותר שלך באמצעות שיפור ביצועים ארגוניים – ניהוליים   פער הביצוע זה ההבדל בין החזון והאסטרטגיה העסקית שלך לבין התוצאות שאתה משיג בפועל. סגירה של הפער הזה דורשת גישה מונעת נתונים, הלוקחת בחשבון את הצרכים והאתגרים העסקיים הייחודיים שלך. כדי לעמוד במגה אתגר זה, אנחנו ממנפים את טכנולוגית מדעי הנתונים ואת היכולת להבנה פיננסית עמוקה, כדי לעזור לך להניע צמיחה, לקבל החלטות מושכלות ולהימנע מחוסר יעילות, איבוד פרודוקטיביות והחמצת הזדמנויות עסקיות.   ניסיון בייעוץ ארגוני של מעל ל-שנה הנתמך על ידי מחקרים, מוכיח שכדי לקדם יעילות ומצוינות עלינו לפתח תרבות של צמיחה ואת זה אנחנו משיגים באמצעות אסטרטגיות פיתוח ארגוני מונעות נתונים.

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
תכנית ממשלתית

מנטור עסקי במסגרת קרן שמש

אלי קוזי

אלי קוזי – פרופיל מקצועי                | -express.com | מגורים: ראשל"צ ניסיון עשיר בייזום,...

שם המשרד

שלהבת קוזי

מיקום

ראשון לציון

0
שעת ייעוץ חינם

אלי קוזי

אלי קוזי – פרופיל מקצועי                | -express.com | מגורים: ראשל"צ

 • ניסיון עשיר בייזום, תכנון, הקמה וניהול חברות/סניפים וקמעונאות בפריסה ארצית, בחברות פרטיות וציבוריות
 • תכנון ויישום פרויקטים חוצי ארגון ותוכניות עמידה ביעדים, התווית חזון ומדיניות ארגונית, בנייה וניהול תקציבים
 • ביצוע תהליכי רכש מורכבים מול יבואנים וספקים בארץ ובחו"ל, היכרות טובה של תרבות עסקית רב-לאומית
 • ניהול מערכות פרויקטאליות – מכרזים, רכש, תפעול שטח (צוותי עבודה, קבלנים)
 • הקמה וניהול מערכות אונליין ו- e-Commerce
 • יזם, בעלים, ומנהל מקצועי במגוון רחב של תחומים ופעילויות עסקיות

  יעוץ עסקי, מאמן אישי, מנטור עסקי, ניהול פעילויות e-Commerce  

מנטור וליווי עסקי –        

 • ליווי אישי (מנטורינג אישי) לבעלי/ות חברות מסחריות פרטיות בתחומים מסחריים
 • יועץ במערך "מעו"ף" (ליווי עסקים קטנים-בינוניים מטעם משרד הכלכלה)
 • ייעוץ, הכוונה, יישום וניהול מערכות אונליין ו- e-Commerce

יזם של פעילויות קמעונאיות, ייצוג חברות ושיווק בינלאומי

יעוץ עסקי, מאמן אישי, מנטור עסקי, ניהול פעילויות e-Commerce   מנטור וליווי עסקי –         ליווי אישי (מנטורינג אישי) לבעלי/ות חברות מסחריות פרטיות בתחומים מסחריים יועץ במערך "מעו"ף" (ליווי עסקים קטנים-בינוניים מטעם משרד הכלכלה) ייעוץ, הכוונה, יישום וניהול מערכות אונליין ו- e-Commerce

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
תכנית ממשלתית

יעוץ עסקי במסגרת מעו"ף (בסבסוד הרשות לעסקים קטנים במשרד הכלכלה)

יוסי נתנזון

משרד לראיית חשבון עם התמחות בעסקים צעירים- בתחילת דרכם

שם המשרד

משה נתנזון ושות'

מיקום

תל מונד

0
שעת ייעוץ חינם

יוסי נתנזון

משרד לראיית חשבון עם התמחות בעסקים צעירים- בתחילת דרכם

דירוג של 0 משתמשים
מקצועיות
0
זמינות
0
אמינות
0
שירות
0
תכנית ממשלתית

יעוץ עסקי לעולים ותושבים חוזרים במסגרת מעלו"ת (בסבסוד משרד הקליטה )

רוצה הכוונה למידע או יעוץ של מומחה - רשום לנו ונעזור לך עכשיו!

WhatsApp יצירת קשר

מאמרים נוספים

הקמת עסק

icon

חמשת "הסוסים המנצחים" של התוכנית העסקית

חמשת המרכיבים הכי חשובים בתכנון עסק חדש בכל פעם שיזמים שאפתנים מבקשים...

קראו עוד ›
icon

בחירת שם לעסק

בחירת שם העסק בחירת שם לעסק חדש יכולה להיות משימה מרתיעה, שכן...

קראו עוד ›
icon

איך כותבים תוכנית אסטרטגית?

תוכנית אסטרטגית היא בעצם מפת דרכים פשוטה וברורה של מה לעשות ולאן...

קראו עוד ›
לקריאת מאמרים נוספים בנושא הקמת עסק

מזון והסעדה

icon

איך לקבל סחורה מספקים למסעדה?

להיות מדויקים המטרה בפונקציית הקבלה היא להבטיח שהפריטים המסופקים, הם בדיוק מה...

קראו עוד ›
icon

מה הן התלונות השכיחות ביותר בתחום המסעדות ואיך להימנע מהן?

מחקר של התאחדות המסעדות האמריקאית מצביע על כך, שבתחום המסעדנות, תלונות הלקוחות...

קראו עוד ›
icon

מדריך להקמת בית קפה

איך להקים בית קפה  דמיינו את הלקוחות נכנסים לבית הקפה שלכם ושואפים...

קראו עוד ›
לקריאת מאמרים נוספים בנושא מזון והסעדה

מימון

icon

איך לגייס השקעה בפלטפורמת "מימון המונים" 

איך לגייס השקעה באמצעות פלטפורמת "מימון המונים" (Crowdfunding)

קראו עוד ›
icon

ההכנות לקבלת מימון של הבנק

מעוניינים בהלוואה עסקית לעסק שלכם ? הבנק ירצה הרבה מידע לפני שיאשר...

קראו עוד ›
icon

איך להגיש בקשה לקרן בערבות מדינה במסלול הקמת עסק

מסלול הקמה (קרן בערבות מדינה) הקרן מאפשרת קבלת אשראי בתנאים נוחים ליזמים...

קראו עוד ›
לקריאת מאמרים נוספים בנושא מימון

סטארט-אפ

icon

איך להגיש בקשה למענק במסלול קרן המו"פ?

התוכנית מיועדת לחברות בתהליכי פיתוח של מוצרים חדשים או בשדרוג טכנולוגיה קיימת...

קראו עוד ›
icon

יש לי רעיון לסטארט-אפ

איך אתם מתכוונים להביא את הרעיון שלכם למימוש? בניית עסק מצליח דורשת...

קראו עוד ›
icon

דברים שהלוואי וידעתי לפני שהקמתי סטארט-אפ,

יזמים רבים שחווו את תהליך הקמת הסטארט-אפ בין אם הצליחו או בסוף...

קראו עוד ›
לקריאת מאמרים נוספים בנושא סטארט-אפ

יש לכם שאלה?

טופס פניה ליועצים ונותני שירות

מבולבלים למי לפנות? לחץ כאן להתיעצות »

תפריט נגישות